7. januára 2019

Mnoho úspešných ľudí rozumie dôležitosti denných rituálov. Piatich osobností z prostredia biznisu sme sa opýtali na to, či majú rutinu, ktorá im pomohla uspieť, a bez čoho si nevedia predstaviť svoj večer. Odpovedajú CEO spoločností Exponea, Slido, Aeromobil, Satur a DeutschMann Internationale.

Juraj Vaculík

CEO a spoluzakladateľ, Aeromobil

juraj vaculík aeromobil

V prvom rade sa snažím pravidelne a dostatočne dlho spať. Roky som bol zvyknutý chodiť spávať neskoro po polnoci, skracovať si spánok a telo mi začalo jasne dávať najavo, že je to problém. Mojím večerným rituálom je hlavne byť s deťmi a byť s nimi, keď zaspávajú. Sú vo veku (6 a 10 rokov), keď sa formuje ich pohľad na svet a chcem s nimi tráviť čo najviac času. Aj preto, že si uvedomujem, že s nimi trávim menej času, než by som mal a koľko si vyžadujú. A potom tesne pred spaním sa venujem ešte čítaniu.

Miriam Poništová

konateľka a spolumajiteľka, DeutschMann Internationale Spedition

miriam poništová DeutschMann Internationale Spedition

Večery u mňa patri mojim deťom. S tým menším si ľahnem do postele, čítam mu rozprávku na dobrú noc a pri jeho detských otázkach vždy zabudnem na deň a problémy, ktoré priniesol. S jeho pohľadom na svet všetko vyzerá tak jednoducho. Nabíja ma to energiou. Potom poupratujem, najem sa, pripravujem veci na to, čo ma čaká na ďalší deň, prípadne čítam zmluvy a študujem zákony. A niekedy si zapnem dobrý film a prepnem do úplne „leňošského režimu“.

Budovanie firmy aj vývoj ľudstva.
Vaculík, Meško či Kiska vyberajú top knihy 2018

Peter Irikovský

spoluzakladateľ a CEO Exponea

peter irikovský exponea

Nedá sa povedať, že mám nejaké rituály, pretože mám veľmi variabilný život. Snažím sa ale vykúpať dcéru, prečítať jej rozprávku a potom si pred spaním asi hodinu čítať sám. Keď to však nestíham, snažím sa aspoň hodinu pred spaním vypnúť všetku elektroniku.

Eleonóra Fedorová

generálna riaditeľka Satur

Eleonóra Fedorová, majiteľka, SATUR.

Ak nie som odcestovaná, jednoznačne čas doma s rodinou, mojimi štyrmi mužmi (smiech) a naším retrieverom. Keďže v niektorých obdobiach roka trávim veľa času na cestách, vždy sa teším na tieto spoločné chvíle, ktoré si užívame – porozprávame si, aký sme mali deň, snažím sa vypnúť a relaxovať.

Škandály manažérov v roku 2018:
Hlavy CEO padali za prepratých 200 miliárd či MeToo

S najmladším synom máme neodmysliteľný večerný rituál, keď mu v posteli čítam rozprávky alebo rozprávam príbehy. Ak nezaspím, beriem do rúk moju knižku a čítam, kým udržím otvorené oči.

Peter Komorník

CEO a spoluzakladateľ Slido

peter komorník slido

Keďže mám doma dve malé dcérky, väčšinou im pred spaním čítam rozprávky a úspešne pritom uspím aj seba.

Článok je súčasťou seriálu V koži manažéra.

Zdroj foto: archív Forbes