25. marca 2020

Ochorenie, ktoré si nevyberá. Britský následník trónu princ Charles potvrdil, že jeho test na koronavírus je pozitívny. Princ z Walesu, ktorý má 71 rokov, čím sa teda nachádza v rizikovej skupine, svoju diagnózu oznámil prostredníctvom tlačovej správy z jeho sídla v Clarence House.

Ako píše český Forbes, princ má zatiaľ „mierne príznaky ochorenia“ a jeho zdravotný stav je inak „veľmi dobrý“. Vzhľadom na svoj vek dal na odporúčania poradcov a izoloval sa vo svojom škótskom sídle na zámku v Balmoral.

Jeho matka, kráľovná Alžbeta II. má o mesiac 94 rokov, a jej manžel, princ Philip, vojvoda z Edinburgu je ešte o päť rokov starší. Panovníčka s manželom sú už týždeň v bezpečí svojho sídla vo Windsore, kde Alžbeta pred niekoľkými dňami predčasne odišla na veľkonočné sviatky. O týždeň skôr, ako bolo v pláne.

Vláda predstavila prvú vlnu opatrení.
Týkajú sa najmä seniorov, obchody dostanú deň pauzu

Ešte predtým Alžbeta II. napísala prostredníctvom oficiálneho twitterového účtu mimoriadne silné posolstvo nielen svojim poddaným, ale aj celému svetu bojujúcemu s pandémiou.

Ako uviedla stanica BBC, s kráľovnou Alžbetou II. sa princ Charles stretol naposledy vo štvrtok, 12. marca. Nie je jasné, kde sa princ Charles koronavírusom nakazil, keďže v posledných dňoch a týždňoch absolvoval množstvo verejných podujatí. Špekuluje sa, že prenášačom môže byť monacké knieža Albert I. Ten pred pár dňami potvrdil, že je pozitívny a lieči sa. Obaja aristokrati sa pritom stretli na nedávnom charitatívnom podujatí v Londýne, usporiadanom pre organizáciu Water Aid.

Ako koronavírus postihuje deti? Môžu ho prenášať, aj keď nie sú choré?

Druhým v poradí na britský trón je po svojom otcovi Charlesov starší syn princ William, ktorý sa s manželkou a troma deťmi uchýlil na panstvo Anmer Hall v Norfolku. Obaja synovia, princ William aj princ Harry, žijúci s manželkou Meghan a synom Archiem v Kanade, boli o otcovom stave informovaní.

Autorkou je Irena Cápová z redakcie magazínu Forbes Česko.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?