18. apríla 2019

Crustino je najnovší projekt gastro skupiny Medusa Group, ktorá v rámci celého Slovenska prevádzkuje niekoľko desiatok reštaurácií, kantín, nočných klubov a kaviarní. Pekáreň, ktorú otvorili, mala pôvodne slúžiť len ako dodávateľ pečiva pre jej prevádzky, no napokon ju otvorili aj bežným zákazníkom… a pridali koláče.

“Pre nás to prišlo veľmi  prirodzene a organicky. V Meduse si vyrábame stále viac a viac produktov. Vlastná kvalitná pekáreň s cukrárňou a výrobou cestovín bol ďalší logický a potrebný krok, na ktorý sme sa tešili. Bude to naša centrálna výroba a výhľadovo chceme týmito produktami zásobovať všetky naše reštaurácie a kantíny,” hovorí o Crustine CEO skupiny Peter Štecko.

Manželia prevádzkujú pekáreň bez odpadu. Dobrožrút chystá ďalšiu predajňu aj e-shop

Prevádzka sa nachádza v priestoroch biznis centra BBC5, pričom práve lokalita zohrala v otázke otvorenia pekárne verejnosti veľkú rolu. “Predaj aj pre zákazníkov, teda koncept Crustina, je toho prirodzenou súčasťou, ktorá pre nás na mieste koncentrácie potenciálnych zákazníkov v blízkom biznis centre mala potenciál. Mesiac po otvorení nám za pravdu dávajú aj výsledky,” pochvaľuje si Štecko.

Peter Štecko, CEO skupiny Medusa Group. Foto: Medusa Group

Tajomstvo dobrého chleba

O príprave skutočne dobrého chleba sa toho narozprávalo a napísalo mnohé. Čo by teda mal mať podľa Petra Štecka dobrý chlieb, za ktorým nebudú ľudia váhať prejsť aj pol Bratislavy?

Pracuje v slávnej rakúskej cukrárni. Slovenka vytvorila tortu za 25-tisíc eur

“Dušu. Môžeme sa rozprávať o tom, ako má byť chrumkavý, ako má byť pečený v kvalitnej skutočnej peci, o pôvode múk či kvalite kvásku. No skutočne dobrý chlieb je jedlo samo o sebe, napríklad len tak s maslom alebo s olivovým olejom,” myslí si.

V rámci portfólia produktov Crustina sa neváhal podeliť ani o svoje osobné odporúčania. “Určite treba vyskúšať naše kváskové chleby, ktoré predávame nielen ako bochníky, ale aj s rôznymi nátierkami či oblohou. Alebo dezerty, ktoré sme nazvali zážitkové, lebo také naozaj sú,” tvrdí.

Kváskový chlieb by mal patriť medzi najväčších ťahúňov Crustina. Foto: Medusa Group

V Crustine sa pri skladbe ponuky zamerali aj na pracujúcich v blízkom biznis centre, takže si v ich prevádzke môžete dať aj plnohodnotný obed. “Moderné šaláty, sýte polievky a take-away obedy v podobe rôznych čerstvých wrapov či sendvičov, vyrábané výlučne z čerstvých a kvalitných surovín, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou kvality,” hovorí Štecko.

Zlanárili zaujímavé mená

Tvárami novej pattiserie sa stala dvojica, ktorá už má v rámci gastronómie svoje renomé. Pekárskym garantom je v Bratislave veľmi dobre známy Martin Marek, dohľad nad cukrovinkami zase prevzala Veronika Bušová, ktorá cibrila svoje zručnosti na prestížnej kulinárskej škole ICC New York v odbore pastry arts.

“Odborní garanti a skutoční znalci remesla sú pre nás pri tomto projekte naozaj dôležití. Hľadali sme pre náš koncept najvhodnejších a, myslím si, že Martin Marek a Veronika Bušová patria vo svojom obore medzi tých najlepších. K samotnej spolupráci potom prišlo veľmi prirodzene. O projekte sme sa veľa rozprávali, nachádzali zhodu vo vnímaní. Samotná práca, návrhy či tvorba produktu nám šli od ruky a hladko,” hovorí o počiatkoch spolupráce Štecko.

Medzi cukrovinkami nájdete skôr tradičné zákusky, no s moderným twistom. Foto: Medusa Group

Po počiatočných úspechoch sa v Meduse po očku obzerajú aj po ďalších príležitostiach, konkrétnejšie plány však zatiaľ prezradiť nechceli. “Plány máme, ale zatiaľ nič s konkrétnou lokalitou či dátumom. Crustino je krásny koncept s kvalitným produktom, o čom svedčí aj záujem zo strany zákazníkov. Radi by sme ho ďalej rozvíjali,” dodal neurčito Štecko.

Medusa Group má vo svojom portfóliu aktuálne 31 prevádzok vrátane reštaurácií Primi či siete pivární Klubovňa. Navyše prevádzkuje kantíny v závodoch Volkswagenu Slovensko a Amazonu. Tržby skupiny boli predvlani na úrovni 9,4 milióna eur.

Hlavné foto: Peter Štecko. Foto: Medusa Group