24. júla 2020

Slovenský startup Sensoneo si pripísal na konto ďalší úspech. Firma špecializujúca sa na správu odpadov získala okrem grantu aj investičnú príležitosť.

Vyše milióna, konkrétne 1,368 milióna eur získali z celoeurópskej výzvy EIC Accelerator, zameranej na inovatívne technologické projekty podporujúce ciele Európskej zelenej dohody (Green Deal).

Použiť ich majú na realizáciu projektov zameraných na environmentálne a ekonomické benefity. Investičnú príležitosť z Fondu Európskej investičnej rady vo výške 3 milióny eur majú zasa využiť na urýchlenie svojho rozvoja.

V manažovaní odpadu sú „smart“.
Slováci zvíťazili vo finále európskej startupovej súťaže

Získanie tohto prestížneho grantu je ocenením našich kvalít a dôkazom, že aj na Slovensku vieme vyvíjať prevratné technológie. Za necelé štyri roky sme naše riešenie dokázali dostať medzi svetovú špičku smart odpadových riešení a v súčasnosti ho využívajú projekty vo viac ako 50 krajinách,“ opisuje Martin Basila, riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Sensoneo.

Reklama

Firma je zároveň druhou slovenskou spoločnosťou v histórii, ktorej sa podarilo uspieť v tejto schéme a jedinou, ktorá zároveň získala ponuku na investíciu z Fondu Európskej investičnej rady. 

Každá kríza má svojich víťazov. Ktoré trendy v podnikaní s nami
zostanú dlhšie ako koronavírus?

Startup sa zameriava na riešenia pre inteligentnú správu odpadov, ktoré mestám a súkromným spoločnostiam umožňujú znížiť negatívny dopad na životné prostredie.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?