3. mája 2019

Podujatie svetového formátu Forbes Under 30 Global sa po prvýkrát uskutoční v Európe, a to hneď v hlavnom meste Slovenska. Už tento rok v júni sa v Bratislave stretne elitná komunita mladých podnikateľov a lídrov.

 

Celosvetová platforma Forbes Under 30 a slovenský Forbes spojili sily s globálnym think-tankom Globsec, aby do Bratislavy priniesli prvý ročník summitu Under 30 Global Retreat. Podujatie sa v našom hlavnom meste uskutoční 6. – 9. júna 2019 a bude určené iba pre vybraných členov Forbes rebríčkov 30 pod 30.

Výber zúčastnených nebude náhodný, pozvánku dostanú tí členovia rebríčka, ktorí prinášajú riešenia, schopné premieňať celé odvetvia. Stretnutie sa časovo kryje s blížiacim sa 30. výročím Nežnej revolúcie, ktorá pomohla nastoliť demokraciu a novú éru slobody a podnikateľského kapitalizmu v celom regióne.

30pod30: Kiska hovoril o svojej novej strane a investori o tom,
čím ich dokážu startupy zaujať

„Slovensko sa chystá oslavovať 30 rokov od pádu železnej opony a keďže Bratislava je domovom mnohých začínajúcich firiem, svedčí to o transformačnej sile podnikateľského kapitalizmu,“ povedal Randall Lane, editor amerického Forbesu. Dodáva, že summit Under 30 Global Retreat ponúkne vplyvným a globálne rozmýšľajúcim účastníkom možnosť priamo sa spojiť s rovesníkmi, riešiť výzvy a vytvárať zmysluplné partnerstvá v srdci strednej Európy.

Podujatie, ktoré privíta viac ako 300 ocenených z rebríčkov Forbes 30 pod 30 a VIP hostí z viac ako 30 krajín, je súčasťou 14. ročníka bratislavského fóra GLOBSEC. Každoročne sa na ňom stretávajú politickí a podnikateľskí lídri, vizionári a inovátori, ktorí zdieľajú spoločné odhodlanie urobiť svet lepším a bezpečnejším. GLOBSEC Bratislava Forum hostí každoročne viac ako 1 000 účastníkov z približne 70 krajín.

„Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s Forbesom na prvom Under 30 Global Retreat,“ povedal Róbert Vass, prezident GLOBSEC. „GLOBSEC a Forbes Under 30 zdieľajú rovnaký cieľ, teda spájať vizionárov a inovátorov, ktorí vedú dialóg a tvoria konštruktívne riešenia na najväčšie problémy sveta. Bratislava sa v júni stane hlavným mestom globálneho podnikania.“

Európsky rebríček 30 pod 30 je tu!
Slovensko reprezentuje hráč Counter-strike

„Slovensko je čoraz viditeľnejšie na globálnej scéne ako novovznikajúci podnikateľský ekosystém, ktorý ťaží z množstva mladých, domácich talentov,“ povedal Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko. A dodal: „Forbes Slovensko oslavuje podnikateľov, ktorí niečo dokázali. Sme preto nadšení, že sa spolu s Forbesom a Globsecom môžeme pripojiť k tejto oslave miestneho a globálneho podnikania.“

A takto to vyzeralo na poslednom podujatí Under 30 Global Women Summit, ktorý sa konalo 31. marca – 4. apríla 2019 v Tel Avive a Jeruzaleme:

Hlavné foto: Forbes US

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk