12. februára 2019

V celoeurópskom rebríčku 30 pod 30, ktorý zostavuje americký Forbes sa ocitol aj Slovák Ladislav Kovács. Medzi top mladé talenty, ktoré magazín posudzoval v rámci desiatich kategórií ho dostalo profesionálne hranie hry Counter-strike. 

Ladislav Kovács je jedným z najlepších hráčov hernej série Counter-strike. Kariéru profesionálneho hráča začal pred šiestimi rokmi, počas ktorých vystriedal päť tímov. Kovács, ktorý hrá pod nickom GuardiaN, zaznamenal najväčšie úspechy počas trojročného pôsobenia v ukrajinskom tíme Natus Vincere. Od leta 2017 je 27-ročný Komárňan súčasťou tímu FaZe Clan.

Kovács sa niekoľkokrát umiestnil aj v rebríčku 20 najlepších hráčov CS, ktorý každoročne zostavuje HLTV.org, najprestížnejšia webstránka venovaná hre Counter-strike. Najvyššie sa umiestnil v roku 2015, kedy skončil druhý. V roku 2018 skončil GuardiaN na 18. mieste. Kovács sa drží na svetovej špici v hre už niekoľko rokov a tento rok bol v rebríčku portálu playzone.cz zvolený za top česko-slovenského hráča (tretí je Slovák Martin Styk).

Startup trojice Slovákov odkúpil najväčší súper Uberu. Celkom chce zaň zaplatiť 100 miliónov dolárov

Aj napriek svojim úspechom Kovács rozmýšľal nad tým, kedy ukončí aktívne hranie. „ Aj svojej žene som hovoril, že to ešte potiahnem 2-3 roky do tej tridsiatky a uvidíme. Už som aj celkom unavený z toľkého cestovania, byť preč z domu, nevídať sa moc s kamarátmi a tak ďalej. Je to vyčerpávajúce a aj keď to hranie prináša radosť, tak stále myslím aj na to, ako by som chcel byť doma a len tak tráviť čas s kamarátmi a rodinou namiesto hrania na turnaji,“ povedal v nedávnom rozhovore pre playzone.cz.

Slovenský rebríček 30 pod 30 na rok 2019 vyjde na začiatku apríla.

Hlavné foto: Ilustračná snímka, Pexels