10. septembra 2019

Mobilná sieť 4ka sa rozširuje do ďalších kamenných predajní. Po Slovenskej pošte a siete predajní Mobileonline vstupuje spoločnosť Swan Mobile do prevádzkovateľa zo Spišskej Novej Vsi Digitall, ktorý patrí do portfólia firmy J&M Group.

Telekomunikačný operátor tak získal polovičný podiel vo firme, ktorá prevádzkuje 45 predajní. Jej obrat je 4,5 milióna a čistý zisk približne 23-tisíc eur. Na Slovensku funguje od roku 2002. 

Revolučné nájomné na berlínsky spôsob:
Najviac 9,80 eura za štvorec – alebo koľko vyráta úradník

Na druhej strane sa Swanu, ktorý je súčasťou holdingu DanubiaTel, na Slovensku od svojej existencie stále nepodarilo vygenerovať zisk. Ako uvádza Finstat, firma je v súčasnosti, čo sa ziskovosti týka, v mínuse viac ako osem miliónov, no obrat za minulý rok sa pohyboval na úrovni takmer 55 miliónov eur. 

Konateľ siete Digitall Martin Šabľa si od partnerstva sľubuje okrem nového konceptu predajní aj vstup do prémiových nákupných centier. Ako uviedol hovorca operátora 4ka Matúš Benčík, cenu, za ktorú získali podiel vo firme Digitall, sa rozhodli neuvádzať. 

4ka kúpila 50-percentný podiel v spoločnosti Digitell. Bude sa tak rozširovať aj do týchto predajní.
Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva SWAN Mobile Juraj Ondriš, (vľavo) a konateľ J&M Group Martin Šabľa po podpise zmluvy. Foto: Swan Mobile

4ka v nových predajniach

Operátor 4ka spolupracuje so spoločnosťou Digitall od konca roku 2017. Už vtedy si mohli zákazníci zakúpiť a aktivovať služby 4ky v 40 pobočkách spomínanej spoločnosti.

„Naše spojenie bude znamenať jednak nový koncept predajnej siete Digitall, ale aj otvorenie prvých značkových predajní 4ka, kde zákazníci dostanú vysokokvalifikovanú podporu,“ uviedol po podpise zmluvy generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Swan Mobile Juraj Ondriš. Podľa jeho slov išlo o vyvrcholenie dvojročnej spolupráce, počas ktorej sa spišská firma ukázala ako efektívny predajca.

Avast kupuje slovenský INLOOPX.
140 ľudí tak začlení do mobilného tímu

Proces transformácie klasických predajní na takzvané smart shopy začal podľa zástupcov Digitall ešte pred uzatvorením obchodu so Swanom. Okrem mobilných telefónov a služieb s tým spojených sa budú obchody orientovať na predaj nositeľnej elektroniky a smart zariadení. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk