2. októbra 2020

Prvý vpád Amazonu do leteckého sledovania bude malý – a intímny: lietajúca kamera z jeho Ring home bezpečnostnej divízie, ktorá zachytí všetko, čo sa môže diať v dome zákazníka.

Kľúčové fakty

Dron, označený ako „Always Home Cam“, autonómne obieha po trasách stanovených zákazníkmi a ľuďom tak umožňuje po celý čas online monitorovať svoje domovy. Dron sa môže prepojiť na systém Ring Alarm, a ak sa v dome spustí bezpečnostný alarm, zariadenie sa automaticky presunie k miestu činu a začne nahrávať.

Keď zariadenie dolieta, pristane na svojej nabíjacej stanici a prestane nahrávať.

Nové obchody Amazonu cenami útočia na diskonty ako Lidl.
A využívajú smart nákupné vozíky

Ring predstavuje dron ako komplexný bezpečnostný systém domácnosti, ktorý si nevyžaduje viaceré upevnené kamery, pripája sa k existujúcej rade pozemných sledovacích produktov spoločnosti.

Reklama

Amazon plánuje začať s predajom zariadenia na budúci rok s cenou 249,99 dolára.

Kontext

Amazon sa rázne posunul k odvetviu domácej bezpečnosti v roku 2018, keď za viac ako 1 miliardu dolárov získal vtedajší startup Ring. Spoločnosť, známa svojimi videozvončekmi pri dverách a poplašnými systémami, zaznamenala silné predajné čísla, ale aj ostrú kritiku za nedbanlivosť pri zabezpečení údajov. Always Home Cam je však jedinou lietajúcou kamerou spoločnosti Ring a možno prvým dronom na svete, ktorý sleduje vnútorné priestory.

Už žiadne odpočúvanie. Spoznajte rušičku,
ktorá chce zastaviť špehovanie smart domácností

Hlavná kritika

Ring má tak trochu poškvrnený zápis v oblasti ochrany osobných údajov: zákazníci nahlásili napadnuté účty a kritici si spoločnosť podali pre zdieľanie údajov s miestnymi policajnými oddeleniami. Niektorí obhajcovia ochrany súkromia preto varujú, že kamera Always Home Cam môže byť invazívna. „Nevedno prečo si Amazon myslí, že niekto chce v súkromí svojho domu lietajúce internetové kamery prepojené na spoločnosť, ktorá zbiera údaje,“ povedala pre BBC Silkie Carlo z britskej organizácie Big Brother Watch.

Dosah

Amazon minulý týždeň predstavil celý rad ďalších nových spotrebiteľských produktov. Spoločnosť uviedla niekoľko nových zariadení Fire TV, nový model inteligentných reproduktorov Echo a bezpečnostný systém Ring car.

Autor Joe Walsh je reportér Forbesu, ktorý pokrýva breaking news.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?