15. júla 2020

Slovenský výrobca papierových obalov Eco-Bags Myjava, ktorého investorom a jediným spoločníkom je spoločnosť Eco-Investment patriaca 4. najbohatšiemu Slovákovi Milanovi Fiľovi, plánuje rozšíriť výrobu. Projekt počíta s investíciou viac ako 15 miliónov eur a so zvýšením zamestnanosti o 110 nových pracovných miest.

Pre rozšírenie výroby sa spoločnosť rozhodla z dôvodu väčšieho dopytu po tovare vyrábanom v existujúcom závode, nepostačujúceho technologického zariadenia a tiež z dôvodu nedostatočnej kapacity skladovacích priestorov.

Občianstvo, sídlo aj miestny biznis.
Papierenský magnát Milan Fiľo je nový český miliardár

„Závod plánujeme rozšíriť o výrobno-skladovací monoblok, ktorý postavíme v tesnej nadväznosti na už existujúci výrobný závod. V novej hale vzniknú priestory na balenie, lisovanie orezov, časť expedície a ďalšie výrobné priestory,“ uviedol predseda predstavenstva investora Milan Fiľo.

Milionári na štadióne:
Ktorí z najbohatších Slovákov sú aktívni v športe

Reklama

Firma v súčasnosti produkuje takmer miliardu kusov papierových obalov ročne, z ktorých viac ako 90 percent exportuje do krajín Európskej únie. Spoločnosť, ktorá v súčasnosti zamestnáva 70 ľudí, počíta aj s vybudovaním parkoviska pre osobné vozidlá a nových šatní s hygienickým zázemím pre ďalších zamestnancov. Tých plánuje do konca roka 2022 prijať 110.

Spoločnosť pôsobí na Myjave od júla 2013, keď bola do novovybudovaných priestorov presťahovaná výroba z Ružomberka. V posledných piatich rokoch bolo v spoločnosti preinvestovaných do desiatich miliónov eur pre celkovú modernizáciu výrobných priestorov, strojového vybavenia a výrobnej infraštruktúry.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?