29. septembra 2019

Otázka pre rodičov: do ktorej reštaurácie ísť s dieťaťom, aby sa tam dobre najedlo a zároveň sa aj príjemne cítilo? Pre Forbes sa ju pokúsil zodpovedať šéfkuchár Michal Konrád a ponúkol svojich päť odporúčaní.

Michal Konrád je držiteľ ocenenia Kuchár roka na Slovensku, ktoré získal na Gurmán Awards. Pracoval v špičkových reštauráciách v Londýne, deväť rokov bol šéfkuchár oceňovanej bratislavskej reštaurácie Fou Zoo. Minulý rok otvoril vlastný streetfoodový projekt Bao Brothers.

Michal KonradŠéfkuchár Michal Konrád. Foto: archív

Otec trojročného syna vybral päť reštaurácií, do ktorých rád zájde so svojou rodinou. „Vždy sme v nich boli spokojní a synovi chutilo,“ približuje. „Vo všetkých podnikoch z výberu malému objednávame polievku podľa dennej ponuky a hlavné jedlo už záleží od chutí dieťaťa. To naše si obľúbilo aj krevety či plody mora.“

Nech sa páči, tu je jeho 5 tipov, kam zobrať na obed svoje dieťa.

Bistro Baroza. Šéfkuchár Peter Slačka pripravuje klasické jedlá originálnym spôsobom. Skvelá gastronómia a kombinácia jedál, ktorá je z môjho pohľadu vhodná aj pre najmenších. Menu sa obmieňa podľa sezóny, náš syn si vždy pochutil, keď boli v ponuke napríklad jedlá s kuracím mäsom. Moderné bistro v tichej lokalite v bratislavskej Petržalke má pre deti aj samostatnú herňu s preliezkami.

Kam zájsť na jedlo vo Vysokých Tatrách? 7 tipov od majiteľky tématickej reštaurácie roka

U Taliana. Talianska kuchyňa je medzi deťmi obľúbená a v tejto reštaurácii v širšom centre Bratislavy ju pripravujú výborne. Do pozornosti dávam napríklad pizzu alebo ich rizotá. Priestor niekdajšej známej reštaurácie Stein na Krížnej ulici je navyše útulne zrekonštruovaný, kombinuje moderný dizajn, ale zachoval si aj historické prvky. Podnik talianskeho majiteľa Andrea Ena je stávka na istotu.

Fou Zoo. Ide o  reštauráciu v bratislavskej Petržalke, kde som roky pôsobil ako šéfkuchár. Ponúkajú výborné ázijské jedlá a keď je táto kuchyňa blízka aj vašim deťom, určite tam zájdite. Je to koncept zážitkovej gastronómie, ktorá je však zážitkom aj pre deti. Vyskúšané to máme na našom synátorovi.

Kam na výlet? S deťmi môžete navštíviť napríklad zábavný park, toto je rebríček top 10 v Európe

Akadémia. Odporúčam vybrať sa do Trnavy na špičkovú gastronómiu so sezónnymi surovinami a za veľmi dobré ceny. V priestoroch krásne zrekonštruovaného Nádvoria sa tím okolo šéfkuchára Lukáša Heska vie pohrať s chuťami aj pre tých najmenších. A určite svojim deťom objednajte aj tamojšie dezerty.

Con Forchetta. Rodinná atmosféra, terasa s detským kútikom a samozrejme najmä chutné jedlo. Talianska trattoria, ktorú vedie šéfkuchár Tomáš Sika, má svoje menu postavené na domácej kuchyni a aktuálnosti sezónnych surovín. Myslím si, že deti si môžu pochutiť napríklad na ich domácich cestovinách. Reštauráciu nájdete v trochu odľahlejších končinách v bratislavskej Rači. V zime umocňuje atmosféru podniku aj oheň v krbe.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk