29. júna 2020

V rámci druhého veľkého predaja uskutočneného klanom Kardashian za posledný rok sa podarilo tentokrát Kim Kardashian West predať 20-percentný podiel svojej kozmetickej firmy KKW Beauty gigantu Coty za 200 miliónov dolárov.

Obchod, ktorý dnes oznámili, odhadol KKW Beauty na 1 miliardu dolárov, z čoho podľa odhadov amerického magazínu Forbes vyplýva, že Kardashian West má na konte približne 900 miliónov dolárov.

Kanye West to dokázal aj bez preháňania.
Teniskové impérium ho zaradilo do rebríčka miliardárov

Po akvizícii, ktorá by sa mala dokončiť začiatkom roku 2021, zostane Kardashian West väčšinovou vlastníčkou KKW Beauty s odhadovaným 72-percentným podielom v spoločnosti, ktorá je známa predajom kontúrovacieho makeupu a rozjasňovačov na tvár. Forbes odhaduje, že zvyšných 8 percent vlastní jej mama Kris Jenner. (Ani Kardashian West, ani Kris Jenner sa k vlastníckym podielom nevyjadrili.) Podľa Coty zostáva zodpovedná za kreatívnu časť, zatiaľ čo kozmetický gigant sa zameria na expanziu a vývoj produktu.

Pred niekoľkými týždňami sa svojím obchodom zviditeľnila aj nevlastná sestra Kim Kylie Jenner, ktorá predala 51-percentný podiel svojej značky Kylie Cosmetics ohodnotenej na 1,2 miliardy dolárov. Jennerin majetok tak skončil vďaka obchodu tesne pod hranicou 900 miliónov dolárov. Kylie Cosmetics aj KKW Beauty sú súčasťou značiek ako Anastasia Beverly Hills, Huda Beauty a Glossier, ktoré sú vysoko hodnotené pre svoje marketingové aktivity na sociálnych sieťach.

Reklama

Luxus podľa West-Kardashianovcov:
Futuristický belgický kláštor a pohovka za 600-tisíc dolárov

„Kim je globálna ikona súčasnej doby,“ povedal CEO Coty Peter Harf vo vyhlásení. „Jej vplyv, skombinovaný s líderskými princípmi Coty a našou profesionalitou v prestížnom beauty segmente, nám umožní objaviť plný potenciál jej značky.“

Obchod prišiel len niekoľko dní po tom, ako firma Seed Beauty, ktoré vyrába a distribuuje KKW Beauty aj Kylie Cosmetics, vyhrala dočasný súdny zákaz proti KKW Beauty, dúfajúc, že predíde možnému prezradeniu výrobného tajomstva Coty, ktoré vlastní značky ako CoverGirl, Sally Hansen či Rimmel.

Text vyšiel v americkej verzii magazínu Forbes, autorkou je redaktorka Madeline Berg.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?