30. júla 2020

Kým mnohé letecké spoločnosti ako odpoveď na straty počas pandémie okresávajú svoje služby, Emirates Airlines spustila program, ktorý má posilniť dôveru pasažierov.

Konceptom, ktorý ponúka, je poistenie proti Covid-19 zadarmo pre všetkých pasažierov. Ak ochorejú počas cesty, na ktorej leteli s Emirates, aerolínie uhradia všetky zdravotné výdavky, náklady na karanténu a dokonca aj repatriáciu tela a pohreb, ak pasažieri zomrú.

Poistné automaticky platí na všetkých letoch Emirates do 31. októbra 2020 a ponúkajú ho zadarmo všetkým pasažierom. Vyzerá ako štedrá ponuka: krytie platí 31 dní, začína sa momentom, keď pasažier nastúpi na prvý let s Emirates a platí aj na prípojoch do iných miest.

Miliardár Branson sa asi zachránil.
Veľký balík pre Virgin Airlines je na ceste

Koncept sa podobá na plán Cypru, ktorý ponúkal cestujúcim dovolenku zadarmo, ak im v krajine diagnostikujú Covid-19. A je opakom prístupu Kambodže, ktorá od cestujúcich vyberá vklad tritisíc dolárov, ak chcú v krajine počas pandémie tráviť dovolenku. Ak ochorejú, peniaze budú použité na zdravotnú starostlivosť, prípadne pohreb.

Emirates patria k spoločnostiam, ktoré reagujú na pandémiu po svojom – obloženie pasažiermi znížili asi o 10 percent (Delta o 50 až 60 percent a zrušila aj viaceré linky). Delta sa stala tento týždeň aj najlepšie hodnotenou spoločnosťou v rankingu zostavovanom cestovateľským portálom The Points Guy, ktorý sledoval reakciu aeroliniek na pandémiu. Body získala za prístup k dezinfekcii (elektrostatické sprejovanie lietadiel pred každým letom) a hĺbkové čistenie vchodov a mostíkov k lietadlám.

Zamestnanci British Airways hrozia štrajkom, v Ryanairi sa boja o miesta

Emirates však robia aj kroky, smerujúce k tomu, aby bolo isté, že pasažieri sú pri nástupe zdraví. Podľa webu Emirates „všetci pasažieri cestujúci do Dubaja z akejkoľvek destinácie (vrátane tranzitu) musia mať negatívny test na Covid-19, ak majú byť vpustení na let.“

Laura Begley Bloom píše na Forbes.com o doprave.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?