28. júla 2020

Rozhodli ste sa tento rok vynechať z dovolenkových plánov zahraničie? Ak je vaším cieľom Bratislava a jej okolie alebo ak ste Bratislavčan a hľadáte neošúchané tipy na víkendové aktivity, prinášame prehľad 7 netradičných zážitkov, ktoré možno zažiť v hlavnom meste a jeho okolí. Niektoré aj s nádychom exotiky.

Kimči farma

Vyskúšajte tradičnú kórejskú superpotravinu, ktorú vám skvelo pripravia aj na farme vo Viničnom. Majitelia odporúčajú, že ich fermentovaná zelenina je veľmi chutná napríklad s teplou ryžou.

Travel blogeri cestujú s deťmi po celom svete.
Toto je ich 10 tipov na výlety u nás

Plavby po Dunaji

Prenajmite si rýchly motorový čln aj s kapitánom od spoločnosti SpeedBoats a vydajte sa na jazdu po Dunaji. Nástupné miesta bývajú na nábreží pred Euroveou alebo pod hradom Devín a plaviť sa môžete do Hainburgu, Orth an der Donau či na Jarovecké rameno.

Jedna káva za 5,30 eura.
Ktorých je 20 najdrahších miest na svete?

Reklama

Biofarma Stupava

Miesto na príjemný rodinný výlet. V areáli bývalej botanickej záhrady Univerzity Komenského sú aj výbehy s domácimi zvieratami, slovenské špeciality veľmi dobre varia v tamojšej reštaurácii v štýle koliby. Súčasťou areálu je aj stará pekáreň a kúpiť si môžete aj výrobky z ovčieho mlieka.

Foto: archív Biofarma Stupava. Koláž: Forbes

Kúpanie v slanej vode

V Leon Centrum v bratislavských Slnečniciach si deti aj dospelí môžu zaplávať v bazéne so slanou vodou, ktorá má podobné vlastnosti ako more. K dispozícii je aj trampolínový park, detské ihrisko Jungle Park či tanečné centrum.

Víno vo viniciach

Foto: Račanský vinohradnícky chodník

V bratislavskej Rači ponúkajú zákazníkom víno aj formou predaja priamo vo viniciach. Zájsť môžete napríklad do historickej Vinice Tál a ochutnať frankovku od Miloša Máťuša. Ochutnajte aj domácu kuchyňu v záhradnom bufete Šínweg.

Hra na Williama Tella

Vyskúšajte si lukostreľbu, jednu z najstarších olympijských disciplín. Prvými krokmi vás prevedú v lukostreleckom areáli vo Viničnom neďaleko Bratislavy.

Lezenie v Block Dock

Foto: Block Dock

Najmodernejšiu a najväčšiu boulderingovú stenu na Slovensku otvorili v Bratislave len pred vyše polrokom. Pri boulderingu sa nepoužíva lano, lezie sa do menšej výšky, z ktorej sa zoskakuje do mäkkých matracov.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?