18. augusta 2020

Skupina alkoholických nápojov Diageo oznámila nákup spoločnosti Davos Brands za 610 miliónov dolárov. Táto významná suma zahŕňa platbu vopred vo výške 335 miliónov dolárov, pričom zvyšok závisí od výkonnosti značky v ďalšom desaťročí.

Do jej portfólia patria značky ako Astral Tequila, Sombra Mezcal a TYKU Sake. Pre väčšinu konzumentov však bude najznámejším Aviation American Gin, značka, ktorá sa dostala do širokého povedomia v roku 2018, po tom, ako hollywoodsky herec Ryan Reynolds odkúpil jej nezverejnený podiel. Podľa podmienok novej dohody si ho ponechá aj naďalej, no podrobnosti ešte nie sú potvrdené.

Patria medzi najlepšie zarábajúcich hercov roka 2020,
príjmy im zvýšil aj Netflix. Ktorí to sú?

Vo vyhlásení, ktoré vydala spoločnosť Diageo, Reynolds uviedol: „Pred viac ako dvoma rokmi som sa stal vlastníkom Aviation Gin, pretože milujem jeho chuť viac ako chuť ktoréhokoľvek iného destilátu. Vtedy som neočakával, že mi to prinesie aj číre, tvorivé potešenie zo získavania vedomostí o novom odvetví. Rozšírenie značky o moju spoločnosť, Maximum Effort Marketing, patrí medzi najúspešnejšie projekty, na ktorých som kedy pracoval. Chcem poďakovať spoločnosti Diageo a ich neuveriteľnému tímu a vášni. Tešíme sa na ďalšiu kapitolu Aviation Gin, ktorá, sľubujem, bude vyžadovať rovnako málo čítania.“

Clooneyho tequila, Reynoldsov gin, McGregorova whiskey. Stoja za to?

Reklama

Okrem toho, že Reynolds vlastní ochrannú známku, ide naozaj o seriózny biznis. Aviation je druhou najväčšou značkou v segmente prémiových ginov a s jej rýchlym rastom má veľa spoločného aj Reynoldsov výtlak. V roku 2019 spoločnosť Aviation zvýšila objemy o viac ako 100 percent, pričom podľa údajov zverejnených spoločnosťou Diageo, len segment prémiových ginov rástol o 40 percent.

Spoločnosť už dnes vlastní niektoré z najpredávanejších značiek v tejto kategórii – vrátane spoločností Tanqueray a Gordon, čo sú skôr tradičné giny na štýl London Dry. S najnovším prírastkom Diageo očividne dúfa, že pritiahne nových zákazníkov. Konkrétne mileniálov, ktorí sú prístupnejší novým príchutiam.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?