13. februára 2020

CEO Amazonu Jeff Bezos, ktorý stihol za roky zhromaždiť slušnú zbierku domov po celých Spojených štátoch, pridal do svojho portfólia ďalšiu nehnuteľnosť. Najbohatší muž na svete s odhadovaným majetkom 131 miliárd dolárov mal za vilu mediálneho magnáta Davida Geffena zaplatiť 165 miliónov dolárov.

Podľa Wall Street Journal pokoril Bezos týmto nákupom nový rekord v domovej štvrti Los Angeles. Predbehol tak syna Ruperta Murdocha Lachlana, ktorý zaplatil minulý rok 150 miliónov dolárov za nehnuteľnosť Bel-Air, známu z televíznej šou The Beverly Hillbillies.

Na londýnskom trhu padol rekord. Luxusné sídlo sa predáva za 275 miliónov

Bezos a jeho priateľka Lauren Sanchez pred kúpou údajne prešli najkrajšie sídla v Beverly Hills a Bel Air, ktoré patria medzi najprestížnejšie oblasti v LA.

Portál Realtor.com uvádza, že Bezosovo portfólio nehnuteľností je dosť rozsiahle, s niekoľkými veľkými bytmi s výhľadom na Central Park v New Yorku, súborom nehnuteľností v Medine vo Washingtone, ktoré sa rozprestierajú na ploche 121 štvorcových kilometrov, s masívnym rančom v západnom Texase a dvoma nehnuteľnosťami v Washington D.C.

Známy statok

Najnovším prírastkom je legendárne panstvo Jack Warner Estate, ktoré bolo navrhnuté v 30. rokoch minulého storočia pre Jacka Warnera, bývalého prezidenta spoločnosti Warner Bros. Príbeh statku z roku 1992 hovorí: „Len pár domov v Beverly Hills dokázalo súperiť s nehnuteľnosťou Warner,“ píše portál Architectural Digest a dodáva: „So svojimi 1263 štvorcovými metrami rozsiahlymi záhradami a terasami, dvoma penziónmi, škôlkou a troma skleníkmi, tenisovým kurtom, bazénom, deväťjamkovým golfovým ihriskom a vlastnou pumpou je gruzínsky zámok magnátovým panstvom.“

Luxus podľa West-Kardashianovcov:
Futuristický belgický kláštor a pohovka za 600-tisíc dolárov

Po smrti Jacka Warnera, ktorý zomrel ako 86-ročný v roku 1978, ostala v sídle jeho manželka Ann Page. Po jej smrti v roku 1990 kúpil nehnuteľnosť Geffen za odhadovaných 47,5 milióna dolárov, čo bol v tom čase rekord pre domovú oblasť LA.

Ceny odvtedy stále rastú a Los Angeles je jednou z najdrahších oblastí v USA. Podľa poslednej štvrťročnej správy Národnej asociácie realitných kancelárií porástli priemerné ceny rodinných domov od štvrtého kvartálu roku 2018 o 7,2 percenta na 617 300 dolárov.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk