13. septembra 2019

Investovanie je jedným z najlepších spôsobov, ako premeniť ťažko zarobené peniaze na bohatstvo. Zároveň je to ale riziko. Ak sa spoločnostiam, do ktorých sa rozhodnete investovať, darí, tak sa darí i vášmu portfóliu. Pokiaľ však majú problémy, môžete prísť o všetko. 

Štúdie ukazujú, že muži sú v týchto prípadoch ochotnejší riskovať. Pokiaľ ide o peniaze, tak ženy sú opatrnejšie, muži sa dokážu zbaviť myšlienok možného zlyhania a idú za sľubnými investičnými príležitosťami.

Jennifer Lopez a Alex Rodriguez predávajú svoj luxusný byt. Nový majiteľ zaplatí 17,5 milióna dolárov

Existuje však veľa známych a významných žien, ktoré túto normu porušujú a s radosťou sa púšťajú do veľkých investícií. Jednou z nich je i Jennifer Lopez. Táto popová speváčka iba v roku 2018 investovala 47 miliónov amerických dolárov zo svojho čistého majetku, ktorý má hodnotu 400 miliónov dolárov. Jej príjmy pochádzajú z albumov, licencií, hereckých úloh a vystúpení v Las Vegas.

Investovala do e-športu i fitnes oblasti

Len pred niekoľkými týždňami sa totiž Lopez dostala na zoznam známych investorov, ktorí finančne prispeli spoločnosti Acorns. Tá pomáha používateľom automatizovať svoje úspory tým, že zaokrúhľuje debetné, kreditné a PayPal nákupy na celé doláre, a tento rozdiel im vkladá na sporiaci účet. Lopez svoje investičné portfólio už nejaký čas rozširuje.

Reklama

Desať najlepšie platených speváčok. Kraľuje Katy Perry s 83 miliónmi

Koncom roka 2017 prispela na financovanie Série B 15 miliónmi dolárov pre herný tím NRG Esports. Je to šikovný krok, keď zoberiete do úvahy rastúcu popularitu a potenciál zárobku elektronických športov v posledných rokoch. Odhaduje sa, že toto odvetvie prekročí koncom roka 2019 miliardovú hranicu. Do NRG investoval okrem Lopez i jej snúbenec Alex Rodriguez či veteráni amerického futbalu Michael Strahan a Marshawn Lynch.

Popová speváčka investovala i do fitnes oblasti na lokálnej či medzinárodnej úrovni. Tento rok vložila svoje peniaze do jogového startupu Sarva, ktorý má v Indii už 34 štúdií. Rovnako investovala aj do siete fitnes centier TruFusion, ktoré vlastní jej snúbenec.

Čo sa nehnuteľností týka, tak v tejto oblasti má Lopez individuálne i spoločné investície s Rodriguezom a jeho realitnou investičnou spoločnosťou. Dvojica tiež hrdo podporuje neziskovú organizáciu Project Destined, ktorá pomáha deťom v meste tým, že ich vzdeláva v oblasti nehnuteľností a dáva im šancu profitovať z toho, čo sa naučia.

Ženy, ktoré by sa rady pustili do investovania, sa môžu z prístupu Lopez naučiť veľa, napríklad nasledovné 3 kroky:

  • Diverzifikujte svoje portfólio. Investície Lopez pokrývajú rôzne oblasti, od nehnuteľností po finančné technológie. To jej umožňuje využiť potenciál zárobku na viacerých trhoch.
  • Investujte do oblastí, ktoré rastú. Do NRG Esports investovala Lopez po tom, čo toto odvetvie elektronických športov zaznamenalo pôsobivú medziročnú mieru rastu 26,7 %.
  • Investujte do vecí, ktorým môžete veriť. Lopez hovorí, že si vybrala Sarvu, pretože verí v jej víziu a sama zažila fyzické i duševné benefity jogy. Rovnaký záväzok vyjadrila i v prípade konceptu Project Destined.

Lopez je dôkazom toho, že úspešné investovanie neznamená, že musíte investovať ako muži alebo hodiť opatrnosť za hlavu. Je to vec výberu možností, ktoré majú zmysel z hľadiska rastu trhu, finančnej situácie a osobných preferencií. Najdôležitejšou časťou však je začať, pretože každá investícia predstavuje určité riziko straty. No ak nezainvestujete, tak zaručene prídete o príležitosti na zisk.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk