21. novembra 2018

V roku 2015, keď sa Katy Perry objavila na titulke amerického Forbes, zarobila za jediný rok 135 miliónov dolárov. Bola si vtedy istá tým, že si zabezpečila svoje miesto na popovom výslní a nemusí sa obávať upadnutia do zabudnutia. „Necítim, že je moja kariéra tikajúcou bombou. Mám tu svoje miesto,“ povedala.

O tri roky neskôr sa ukázalo, že Perry mala pravdu. Je najlepšie platenou ženou v hudobnom priemysle s 83 miliónovým ziskom pred zdanením počas sledovaného obdobia. Speváčka je jednou z najtvrdšie pracujúcich v zozname a medzi júnom 2017 a júnom 2018 odohrala v rámci svojho turné 80 koncertov. Bola tiež porotkyňou v šou American Idol, za čo mala zinkasovať 20 miliónov dolárov.

Sofia Vergara zarobila 42,5 milióna dolárov.
Toto sú najlepšie platené televízne herečky

Druhou v rebríčku je Taylor Swift, ktorá zarobila 80 miliónov dolárov. Minulý rok zmizla Swift zo sociálnych sietí krátko pred uvedením jej nového albumu Reputation, z ktorého predala len počas prvého týždňa dva milióny kópií. Jediným dôvodom, prečo neskórovala na prvom mieste, je to, že väčšina jej koncertov v rámci turné pripadla na obdobie po júni 2018, ktoré už Forbes do úvahy nebral.

So 60 miliónovým zárobkom uzatvára top trojicu speváčka Beyoncé. Po tom, ako v júni minulého roku priviedla na svet dvojičky Rumi a Sir, mala na jej pomery tichšie obdobie, ktoré sa skončilo vystúpením na festivale Coachella.

Top 10 najlepšie zarábajúcich televíznych hercov.
Vedie predstaviteľ Sheldona Coopera

Tento rok v júni sa tiež vrhla do prípravy spoločného albumu s manželom Jay-Z, ktoré podporí aj turné. Väčšina z týchto zárobkov sa však odrazí v ďalšom sledovanom období. „Nikdy nie som spokojná,“ povedala raz pre Forbes. „Nestretla som sa s nikým, kto v tomto priemysle pracuje ťažšie ako ja.“

Iné zárobky hviezd

Samozrejme, hudba nie je jediným spôsobom, ako hudobníčky z rebríčka zarobili peniaze. Napríklad Lady Gaga, ktorá je na piatom mieste so zárobkom 50 miliónov, si tento rok do životopisu mohla dopísať status filmovej hviezdy. Na svedomí to majú vysoké obraty filmu A Star is Born z produkcie herca Bradleyho Coopera, ktorý si zahral po jej boku.

Siedma najlepšie zarábajúca speváčka Rihanna zarobila 37,5 milióna dolárov, aj napriek tomu, že od roku 2016 nebola na koncertnom turné. Peniaze jej prináša jej kozmetická značka Fenty Beauty a línia spodnej bielizne Savage Lingerie. V očiach verejnosti tak zostáva stále, napríklad aj hereckými úlohami vo filmoch ako Ocean’s 8.

V tomto roku sa objavilo veľa hudobníčok, ktoré mali celkom lukratívny rok, no napriek tomu sa do rebríčka nedostali. Boli medzi nimi napríklad Ariana Grande, Mariah Carey, Selena Gomez, Madonna, Halsey alebo Janet Jackson, z ktorých každá zarobila dvojcifernú miliónovú sumu.

Metodológia

Čísla predstavujú zárobky speváčok v období od 1. júna 2017 do 1. júna 2018, ktoré sú pred zdanením a odpočítaním poplatkov za agentov, manažérov, právnikov a podobne. Zdrojom pre výpočet boli  systémy Nielsen SoundScan či NPD BookScan, rozhovory s insidermi a odhady spoločnosti Forbes.

Pozrite si TOP 10 najlepšie zarábajúcich televíznych herečiek sveta:

10. Britney Spears 

30 miliónov dolárov

Britney Spears
Britney Spears na každoročnom gala GLAAD Media Awards v Beverly Hills. Foto: Sita/AP

9. Celine Dion

30 miliónov dolárov

Celine Dion
Celine Dion na svetovej premiére filmu „Beauty and the Beast“ v Los Angeles. Foto: Sita/AP

8. Helene Fischer

32 miliónov dolárov

 Helene Fischer
Rusko-nemecká speváčka Helene Fischer si v roku 2016 prebrala ocenie ako najúspešnejší umelec zo zahraničia na Echo Music Awards. Foto: Sita/AP

7. Rihanna

37,5 miliónov dolárov

Rihanna
Rihanna na párty pri príležitosti výročia jej kozmetickej značky Fenty Beauty. Foto: Sita/AP

6. Jennifer Lopez

47 miliónov dolárov

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez na American Music Awards. Foto: Sita/AP

5. Lady Gaga

50 miliónov dolárov

Lady Gaga
Lady Gaga na predávaní cien Governors Awards. Foto: Sita/ AP

4. Pink

52 miliónov dolárov

Pink
Americká speváčka Pink, vlastným menom Alecia Beth Moore, na predávaní cien American Music Awards v Los Angeles. Foto: Sita/AP

3. Beyoncé

60 miliónov dolárov

Beyonce
Beyonce na predávaní cien Grammy Awards v Los Angeles, kde povedala o ťažkom pôrode dvojičiek. Foto: Sita/AP

2. Taylor Swift

80 miliónov dolárov

Taylor Swift
Taylor Swift na American Music Awards v Los Angeles. Darovala tam 15 500 USD fanúšikovi, ktorého rodina bojuje so zaplatením lekárskych účtov. Foto: Sita/AP

1. Katy Perry

83 miliónov dolárov

Katy Perry
Katy Perry na amfAR Inspiration Gala v Los Angeles. Foto: Sita/ AP
Hlavné foto: SITA/AP