7. októbra 2020

Na čelo rebríčka najlepšie zarábajúcich herečiek sa tento rok dostala Sofía Vergara zo sitcomu Modern Family, ktorá vďaka televíznemu formátu zarobila 43 miliónov dolárov. Pre zúriacu pandémiu prevalcovala aj zárobky filmových hviezd.

Hollywoodska veteránka Angelina Jolie sa s 35 miliónmi dolárov umiestnila na druhom mieste a hviezda Red Notice Gal Gadot s 31 miliónmi dolárov zasa na treťom. Keďže väčšina amerických kín bola od marca nefunkčná, mnoho veľkých štúdií sa rozhodlo odložiť premiéry veľkorozpočtových filmov, ako napríklad Black Widow či Wonder Woman 1984.

Keďže množstvo filmových hviezd zarába najmä na bonusoch, ktoré pramenia z predaja, s nedostatkom pompéznych premiér prišiel priestor pre televízne ikony ako Vergara, Ellen Pompeo z Grey Anatomy či Elisabeth Moss z The Handmaid’s Tale, ktoré získali kapitál vďaka televíznym formátom, ale aj od streamovacích služieb. Do rebríčka sa po prvýkrát dostala aj Viola Davis, ktorá hviezdila v televíznom formáte How to Get Away with Murder.

Najlepšie zarábajúce herečky 2019:
Rebríčku opäť kraľuje Scarlett Johansson s 56 miliónmi

Najlepšie zarábajúce herečky tento rok (od júna 2019 do júna 2020) dokopy zarobili 254 miliónov dolárov, čo predstavuje 20-percentný pokles oproti minulému roku. Všetky, okrem Angeliny Jolie a Emily Blunt, zarobili svoj podiel vďaka televízii a streamingu. Filmové zárobky tento rok predstavovali 58 miliónov dolárov, kdežto rok predtým to bolo 136,5 milióna dolárov.

Reklama

„Film produkovaný globálnou streamingovou službou pravdepodobne uvidia desiatky miliónov divákov,“ hovorí hollywoodsky právnik Tom Ara. „Takýto úspech sa v dnešnom svete môže pretaviť do zárobku miliárd dolárov.“

10. Viola Davis

Zárobky: 15,5 milióna dolárov 

Foto: SITA

Davis sa do rebríčka dostala vďaka sedemcifernému zárobku za úlohy Annalise Keating v How to Get Away with Murder a Ma Rainey v netflixovskej adaptácii hry Ma Rainey’s Black Bottom.

9. Elisabeth Moss

Zárobky: 16 miliónov dolárov 

Foto: SITA

Herečka dostala od spoločnosti Hulu jeden milión dolárov za epizódu v dystopickom seriáli The Handmaid’s Tale. Svoj podiel dostala aj za film Invisible Man.

Toto sú najlepšie zarábajúce celebrity sveta.
Ich príjmy klesli o 200 miliónov

8. Ellen Pompeo

Zárobky: 19 miliónov dolárov

Foto: SITA

Po sérii vyjednávaní sa podarilo Pompeo získať zmluvu, vďaka ktorej zarába za jednu epizódu The Grey’s Anatomy 550-tisíc dolárov.

7. Nicole Kidman

Zárobky: 22 miliónov dolárov

Foto: SITA

Kidman sa pridá k Maryl Streep a Ryan Murphy v snímke The Prom na Netflixe, ktorá jej zabezpečí osemcifernú výplatu. Za jednu epizódu dostane zhruba milión dolárov aj pri nadchádzajúcej minisérii HBO, The Undoing.

6. Emily Blunt

Zárobok: 22,5 milióna dolárov 

Foto: SITA

Prvá časť A Quiet Place zarobila 341 miliónov dolárov, s budgetom 17 miliónov dolárov. Blunt sa podarilo vyjednať osemciferný šek za ďalšie pokračovanie už vopred. Jej úloha v Jungle Cruise jej zasa zarobila sedemcifernú sumu.

Najlepšie zarábajúce ženy v hudobnom priemysle 2019:
Taylor Swift má dvakrát viac ako Beyoncé

5. Meryl Streep

Zárobky: 24 miliónov dolárov 

Foto: SITA

Hviezda strieborného plátna sa pridala k režisérovi Stevenovi Soderberghovi v komédii Let Them All Talk, ktorá sa predala HBO Max za 33 miliónov dolárov. Podiel Streep bol minimálne päť miliónov. Zvyšok si pripísala z The Prom a minuloročných Little Women.

Vergara pokračuje vo svojom maratóne s Modern Family, okrem toho sa stala porotkyňou v America’s Got Talent. Svoje príjmy nafukuje aj vďaka licenciám, vrátane kolekcie džínsov pre Walmart a nábytku v sieti Rooms To Go.

Metodológia

Odhady zárobkov sa vypočítavajú na základe dát Nielsen, Box Office Mojo a IMDB, a na základe rozhovorov s ľuďmi zo zábavného priemyslu. Všetky sumy sú uvádzané pred zdanením, pred splatením poplatkov agentom, manažérom a právnikom.

Článok vyšiel v americkej verzii magazínu Forbes, autorkou je redaktorka, ktorá sa venuje šoubiznisu Madeline Berg.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?