6. augusta 2020

Pôvodne skladník, neskôr generálny manažér luxusných víl. Sabinovčan Roman Haluška sa však na Srí Lanke pustil do vlastného biznisu a napriek pandémii sa mu darí. 

Roman sa pred niekoľkými rokmi rozhodol s manželkou Chirani otvoriť vlastný hotel, do ktorého museli investovať 450-tisíc eur, ktoré si požičali od banky. Išlo o rodinný hotel Glamour Mirissa, ktorý bol podľa Romana síce pekný navonok, no zvnútra si vyžadoval poriadny kus práce.

Na Srí Lanke si otvoril vlastný hotel.
Do nového biznisu investoval 450-tisíc eur

Tá sa teraz vyplatila. Ako píše portál Startitup.sk, hotel totiž získal najprestížnejšie ocenenie od známej cestovateľskej platformy Tripadvisor.

Ocenenie je udeľované každoročne od roku 2002 na základe recenzií od zákazníkov. Ako tvrdí, viac by ich potešilo, ak by sa im to podarilo v čase bez vírusu, no ocenenie získali už druhýkrát za sebou. V hlavnej sezóne sa v hoteli vystrieda mesačne približne 200 až 250 hostí. Cena za noc sa pohybuje od 33 eur za dvojlôžkovú izbu, po 82 eur za štvorlôžkovú izbu s výhľadom na oceán.

Slovák zo Srí Lanky: Domáci sú majstri v predbiehaní sa,
ale pre koronavírus rešpektujú pravidlá

Hlavnou sezónou na Srí Lanke sú zimné mesiace, pretože kým v Európe zúria mínusové teploty, na ostrove si užívajú príjemné teplo. Sabinovčan takisto očakáva, že v tomto období by sa turizmus už u nich mohol rozbehnúť.

Aktuálne sa musí spoliehať na pomoc od vlády, ktorá pre výpadky z príjmov v hotelierstve poskytla podnikateľom možnosť odkladu splátok na pol roka. Ako však dodal pre Startitup.sk, momentálne sa skôr spolieha na našetrené financie, aby mohol pokryť prevádzku zariadenia aj počas ďalších mesiacov.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?