25. júna 2019

Slovenská developerská a investičná spoločnosť začala s výstavbou svojho prvého projektu v Londýne. Na komplexe TRIPTYCH BANKSIDE spolupracuje s tamojším developerom a jeho celková komerčná hodnota podľa J&T presahuje 400 miliónov libier.

Multifunkčný projekt navrhnutý renomovanými londýnskymi architektmi Squire & Partners zahŕňa dve obytné veže s 15 a 19 podlažiami, 10-poschodovú kancelársku budovu a obchodné a kultúrne priestory. Súčasťou nového objektu na prestížnej adrese 185 Park Street bude 169 bytov, viac ako 5600 m2 kancelárií na prenájom a 1350 m2 obchodných priestorov. Ďalších 1350 m2 bude k dispozícii na kultúrne podujatia. Dokončenie jednotlivých objektov je plánované v rokoch 2021 – 2022, pričom celková komerčná hodnota projektu je viac ako 400 miliónov libier.

Korbačka z J&T kúpil španielske nákupné centrá.
Cena dosiahla takmer pol miliardy

J&T Real Estate na projekte v centrálnej štvrti South Bank spolupracuje s tamojším developerom Sons & Co. „Začiatok výstavby projektu Triptych Bankside je výsledkom našej trojročnej spolupráce. Vstup na náročný londýnsky trh považujeme za kľúčový v našej stratégii na najbližších desať rokov. Očakávame, že realizácia komplexného projektu v rýchlo sa transformujúcej centrálnej lokalite, vzbudí pozornosť a pomôže nám rýchlo sa uviesť na trhu,“ uviedol výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Developer dáva vo svojej tlačovej správe do popredia najmä lukratívnu lokalitu nového komplexu. Triptych Bankside sa nachádza v pešej dostupnosti svetoznámych pamiatok a atrakcií ako galéria moderného umenia Tate Modern, divadlo Shakespeare’s Globe Theatre alebo obľúbený trh Borough Market. Cez most Millennium Bridge je to len na skok do finančného centra City of London alebo ku katedrále St. Paul’s.

Firma najbohatšieho Slováka expanduje.
HB Reavis nakupoval v Nemecku

Pre jeho obyvateľov budú k dispozícii terasy s výhľadom na mesto, 24-hodinová recepcia, súkromný salónik, hracia miestnosť, telocvičňa s wellnessom, súkromná kinosála či spoločné záhrady a 46 parkovacích miest.

So začiatkom výstavby bol spustený aj predaj bytov a prenájom komerčných priestorov. „Tešíme sa, že v spolupráci s JTRE prinesieme Londýnu architektonicky inšpiratívny projekt vo vynikajúcej lokalite s medzinárodným kultúrnym významom. Je to vzácny a mimoriadny projekt a sme šťastní, že môžeme spolupracovať na premene jedného z posledných lukratívnych pozemkov v South Banku,“ dodal výkonný riaditeľ spoločnosti Sons & Co. Alex Stocker.

Pozemok s právoplatným stavebným povolením kúpila spoločnosť JTRE v lete minulého roka od klientskeho fondu DV4 spoločnosti Delancey ako tzv. „brownfield“. V areáli pôvodne sídlila energetická spoločnosť National Grid, ktorej objekty boli pred začiatkom výstavby asanované.

Hlavné foto: JTRE

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk