24. marca 2019

Najlepšou hviezdou na sociálnych sieťach roka 2019 v USA sa stal slovenský rodák Dávid Dobrík. Získal prestížne ocenenie Social Star na udeľovaní cien Kids´ Choice Awards, ktoré cez víkend vysielala televízia Nickelodeon.

Pri troche nadnesenia môžeme povedať, že ocenenie Kids´ Choice Awards televízie Nickelodeon je šoubiznisovým Oscarom odovzdávaným pre detského diváka. Odovzdávanie ocenení prebiehalo v Los Angeles.

Medzi ďalšími celebritami, ktoré si odniesli ocenenia, boli speváčky Ariana Grande, Selena Gomez a Taylor Swift, herec a producent Adam Sandler, herec Robert Downey Jr., spevák Shawn Mendes a tiež DJ Khaled, ktorý hostí sprevádzal večerom. Na úvod mu asistovala aj hviezda sociálnych sietí Kylie Jenner a kapela Jonas Brothers.

30pod30: Najsledovanejší youtuber zo Slovenska.
Dávid Dobrík zarába milióny

Dokopy sa odovzdávalo ocenenie v 27 kategóriách, ako sú napríklad kategórie „Najobľúbenejší superhrdina“ (Robert Downey Jr. ako Iron Man), najobľúbenejší kreslený seriál (SpongeBob) či najobľúbenejšia televízna moderátorka (Ellen DeGeneres).

Celkom bolo v kategórii „Social star“ (najobľúbenejšia hviezda na sociálnych sieťach) nominovaných šesť ľudí. Medzi nimi napríklad kanadská herečka a youtuberka Lilly Singh, ktorá sa objavila aj v rebríčku amerického Forbesu ako jedna z najlepšie zarábajúcich hviezd na YouTube s odhadovaným príjmom vyše 10,5 milióna dolárov ročne.

Ďalej boli nominovaní aj filipínsky youtuber Guava Juice, komička a speváčka Colleen Ballinger, ktorá má aj vlastnú šou na Netflixe, kalifornská youtuberka Emma Chamberlain či YouTube kanál Ryan ToysReview.

Víťazné ocenenie televízie Nickelodeon si však odniesol Dávid Dobrík, rodák z Košíc, ktorý v USA žije od svojich šiestich rokov. Dobrík je tiež minuloročný člen rebríčka 30pod30 slovenského Forbesu.

Dávida Dobríka sleduje na sociálnej sieti YouTube 11,6 milióna ľudí, čo je takmer dvojnásobný nárast počtu fanúšikov oproti vlaňajšku. Po sčítaní ďalších fanúšikov na Facebooku, Instagrame a na Twitteri ho celkom sleduje vyše 22 miliónov ľudí po celom svete.

Minulý rok sme publikovali aj veľký rozhovor s Dávidom Dobríkom. Prečítať si ho môžete tu.

Hlavná foto: Na snímke je DJ Khaled, ktorý moderoval Kids´ Choice Awards 2019. Zdroj: Getty Images