21. októbra 2019

Snívali ste ako dieťa o živote v luxusnom ružovom paláci na pobreží Kalifornie? Ja taktiež. Ikonický domček bábiky Barbie a jej priateľov, ktorý v priebehu desaťročí našiel svoje miesto v mnohých detských izbách, naozaj existuje. A jeho prenájom vôbec nestojí veľa!

Vila v Malibu, v ktorej sa nachádzajú dve spálne a dve kúpeľne, bude cez portál Airbnb dostupná za približne 54 eur (60 dolárov) na noc. No a ubytovať sa v nej môžu až štyria hostia. Ak vezmete do úvahy, že hračkárska verzia Barbie domu snov stojí 180 eur, tak je to dobrý obchod!

Ako si vybrať ideálne Airbnb na letnú dovolenku?
Travel blogeri vám prinášajú 12 rád

Má to však jeden háčik. Táto nehnuteľnosť bude k dispozícii iba na dve noci, a to od 27. do 29. októbra. Ak sa však na chvíľu chcete stať Barbie dievčaťom v Barbie svete, ako vo svojom hite spieva skupina Aqua, tak musíte počkať. Rezervácia vily bude totiž otvorená až 23. októbra od 11:00 PDT (Pacific Daylight Time, na Slovensku bude vtedy 20:00 hod., pozn. red.). Následne už len musíte dúfať, že sa vám to podarilo.

Aktivity v spoločnosti úspešných žien

Nech už ste fanúšikom bábiky Barbie alebo nie, tak vás v tejto vile ohúri napríklad priestranný bazén a hneď niekoľko balkónov či terás. Ikonický tobogan, ktorý spája spálňu legendárnej bábiky s bazénom, sa však na mieste nenachádza. Hoci sama Barbie odíde na dovolenku, keď sa do jej domu nasťahujú hostia, tak jeden z jej priateľov prisľúbil, že ich privíta a ukáže im okolie. A jej ďalší priatelia zase zapoja hostí do rôznych aktivít.

Spoločnosť Mattel predstavila bábiku Barbie na vozíčku.
Mohla to urobiť aj skôr

„Naučte sa šermovať s olympioničkou Ibtihaj Muhammad, uvarte niečo dobré v mojej kuchyni so šéfkuchárkou Ginou Clarke-Helm, doprajte si zmenu vizáže od kaderníčok z Mane Addicts Creator Collective, stretnite sa s hviezdnou kaderníčkou Jen Atkin alebo si urobte výlet do Columbia Memorial Space Center s pilotkou a leteckou inžinierkou Jill Meyersovou,“ píše sa na Airbnb.

Aj okolie bazéna v dome reprezentuje štýl bábiky Barbie.
Bazén v štýle obľúbenej bábiky? Vo vile sa nachádza aj ten. Foto: Forbes.com/Airbnb

Zážitok z pobytu na tomto mieste je navrhnutý podľa filozofie Barbie. Dievčatá predsa môžu byť tým, čím chcú byť. Veď sama ikonická bábika mala nespočetné množstvo kariérnych možností a ambícií. Preto sa vo vile nachádza i štýlová kancelária, v ktorej si hostia môžu spísať svoj podnikateľský plán alebo si nájsť investorov. Rovnako je v nehnuteľnosti i priestranný šatník, v ktorom je oblečenie na vesmírne cestovanie, aerobik, na výlet do safari alebo na schôdzku vedúcich pracovníkov spoločnosti.

Šatník, v ktorom sa nachádzajú rôzne kúsky oblečenia, ktoré sa spájajú s ikonickou bábikou Barbie.
V šatníku sa nachádzajú rôzne kúsky oblečenia, ktoré sa spájajú s ikonickou bábikou. Foto: Forbes.com/Airbnb

Tí, ktorí by si vo vile radšej oddýchli, sa môžu ponoriť do perličkového kúpeľa s výhľadom na oceán, alebo sa kreatívne vyžiť v hobby miestnosti, ktorá je plná remeselníckych potrieb. Preto sa pripravte na zúrivé klikanie, keď sa otvorí možnosť rezervácie. Túto vysnívanú dovolenku v ružovom raji totiž získa len jeden šťastlivec.

Prispievateľka Melissa Kravitz Hoeffner píše pre Forbes.com o cestovaní. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk