14. júna 2018

Bezpečnosť nadovšetko! Žilinská firma BeeSafe sa zamerala na extra rýchle privolanie pomoci v prípade núdze a teraz vyrazila do Nórska. Produkt firmy – rovnomenná appka, ktorá vás postráži napríklad počas cesty domov cez tmavú ulicu, má aktuálne 10-tisíc používateľov. Okrem Slovenska pôsobí v Česku a Poľsku, smeruje do Francúzska a Škandinávie a vzhľadom na vysokú kriminalitu považuje za ďalší veľmi zaujímavý a perspektívny trh aj Južnú Ameriku.

O spoluprácu so slovenským BeeSafe majú záujem dve nórske firmy, ktoré sa zaoberajú osobnou bezpečnosťou. Aplikácia, ktorá prináša automatické privolanie pomoci v prípade, že si ju obeť nevie privolať sama, by mohla byť rozšírením produktového portfólia nórskej spoločnosti, ktorá je zatiaľ aktívna len v oblasti smart home.

Slováci vytvorili appku na rozšírenú realitu. Google do nich investoval 14,5 milióna dolárov

„Doteraz nemajú aplikáciu, ktorá by monitorovala polohu používateľa, keď je mimo domova. Zameriavajú sa na statický priestor, kde žije. Na druhej strane by sme mohli ich senzory používať na slovenskom trhu a vzájomne spolupracovať,“ vysvetľuje Jana Hmírová, managing director BeeSafe, možné prieniky v biznise.

V prípade nebezpečenstva vyšle aplikácia alarm s vašou polohou kontaktnej osobe. Foto: Archív BeeSafe

V BeeSafe sa sústredia na viacero zákazníckych segmentov.  Zameriavajú sa na firmy, ktoré majú zamestnancov osamote na smene alebo v nebezpečnom prostredí, kde sú sami a nikto o nich nevie. Myslia ale aj na seniorov alebo rodiny. Treťou skupinou sú mestá, ktoré sa chcú venovať prevencii. BeeSafe im prináša informácie, v ktorých miestach sa ľudia cítia ohrození. Od septembra plánujú spoluprácu so samosprávou na východnom Slovensku.

Reklama

Učiteľka mení žiakov na biznismenov. Vyvíja s nimi appky

Aplikácia prináša automatické privolanie pomoci v prípade, že si ju obeť nevie zavolať sama. Pokiaľ je človek v bezpečí a nič sa nedeje, nastaví si časovač. Následne sa mobil pravidelne užívateľa pýta, či je v poriadku. Ak sa neozve, vyvolá poplach a pošle alarm a informácie s polohou zvoleným kontaktom alebo dispečingovému stredisku.

S myšlienkou prišli pôvodní zakladatelia Peter Strážovec a Michal Kačerík. Firmu založili v roku 2015 a v tom istom roku ich ocenil aj Forbes v rámci podujatia 30 pod 30.

 

Titulná foto: Archív BeeSafe