30. augusta 2019

Kalifornské mesto Ojai predstavuje skutočný únik pred svetom. V danej lokalite sa nachádzajú ranče, jazdecké trasy pre kone a žije tam vyše 7 500 obyvateľov. Frontman skupiny Maroon 5, spevák Adam Levine, bude možno ďalším z nich. Nedávno si bol totiž v tejto oblasti obzrieť luxusný ranč, ktorého cena je 9,25 milióna amerických dolárov. 

Kedysi starnúci ranč na úpätí Ojai sa zmenil na pokojné wellness útočisko. Na jeho rozľahlých pozemkoch sa pasú kone, nachádzajú sa tam i stajne a dva veľké ovocné sady. O predaj rezidencie 123 Fairview Road sa stará Ernie Carswell zo spoločnosti Douglas Elliman.

Jennifer Lopez a Alex Rodriguez predávajú svoj luxusný byt.
Nový majiteľ zaplatí 17,5 milióna dolárov

Znovuobjavený architektonicky nekonvenčný dom je spojením minulosti a pohodlného moderného štýlu. Vo vynovenej rezidencii sa nachádza 5 spální, 6 kúpeľní a ďalšie priestory, ktoré sú ideálne na celoročnú zábavu uprostred sviežej prírody a modrej oblohy.

Spevák skupiny Maroon 5 Adam Levine prejavil záujem o luxusnú nehnuteľnosť. Je to ranč v Amerike.
Na začiatku pozemku víta hostí poštová schránka na kamennom podklade. Foto: Forbes.com/Anthony Barcelo

„Tu v Ojai je to ako návrat k západnej hranici bývalej Kalifornie,“ hovorí Carswell o vidieckom meste, ktoré sa nachádza 120 kilometrov severozápadne od Los Angeles. „Fairview Road vyzerá ako farma, ktorú by si vybral James Bond, ak by sa rozhodol pre život na ranči.“

Dom Arethy Franklin je na predaj.
Jeho cena sa vyšplhala na 700-tisíc eur

Pôvodná rezidencia v rančovom štýle bola postavená v roku 1980. Prešla však veľkou zmenou. Tím developera Gidi Cohena zo spoločnosti CGI Strategies totiž prepracoval dom do súčasného elegantného a funkčného dizajnu.

Toto by Levine mohol mať

„Ranč Fairview Road je dokonalým príkladom developerskej vízie Gigi Cohena. Ten chce zaujať obyvateľov a majiteľov, ktorí hľadajú niečo netypické a odlišné. Dokonca i v prípade, že ide o návrat k minulej sláve zrekonštruovanej historickej budovy (ako to urobil v Hollywoode vo Villa Carlotta, pozn. red.),“ vraví Carswell.

Spevák skupiny Maroon 5 Adam Levine prejavil záujem o luxusnú nehnuteľnosť. Je to ranč v Amerike.
Na ranči sa nachádza i bazén, ktorý je obložený drevom. Foto: Forbes.com/Anthony Barcelo

Šikmé prírodné biele stropy a steny, čierne terasové dvere a prirodzené osvetlenie len dokresľujú interiér. Kuchyňa obložená drevom, mramorom so vstavanými skrinkami a spotrebičmi plynule prechádza do rozsiahlej veľkej miestnosti s výhľadom na veľkú dvojposchodovú terasu a bazén.

Hlavná spálňa má presklené steny od podlahy po strop, súkromnú obývaciu izbu, kamenný krb a výhľad na sad za domom. V priestoroch hlavnej kúpeľne sa zase nachádzajú dve umývadlá, dvojitá sprcha a voľne stojaca porcelánová vaňa. Priamo odtiaľ sa dá vyjsť na terasu so stromom, ktorý vyčnieva z kamennej dlážky.

Spevák skupiny Maroon 5 Adam Levine prejavil záujem o luxusnú nehnuteľnosť. Je to ranč v Amerike.
Z kúpeľne priamo na terasu? To nie je žiadny problém. Foto: Forbes.com/Anthony Barcelo

V odľahlom exteriéri sa nachádzajú stromy i bohaté sady. Malebná poštová schránka pri vstupnej bráne víta hostí, ktorí sa dostanú k domu po príjazdovej ceste a popri oplotenom výbehu pre kone. Okrem toho sa na pozemku nachádzajú i típí stany, v ktorých môžu hostia spať, drevená terasa s ležadlami aj veľká obrazovka pre možnosť pozerať filmy pri bazéne.

Útočisko celebrít

„Vďaka modernému dizajnu exteriéru je tmavosivá rezidencia elegantná a nenápadná. Okoloidúci ju takmer nevidia a ľahko prehliadnu, ak ju teda úmyselne nehľadajú,“ hovorí Carswell. „Interiér je spojením high-tech noviniek a moderného pohodlia. Rezidencia ponúka súkromie s výhľadom na pozemok, bazén a prírodu. Teda žiadnych ďalších susedov alebo symboly metropolitného života.“

Spevák skupiny Maroon 5 Adam Levine prejavil záujem o luxusnú nehnuteľnosť. Je to ranč v Amerike.
Obývacia izba je plná svetla, taktiež z nej možno prejsť na terasu. Foto: Forbes.com/Anthony Barcelo

Ojai je enkláva, v ktorej žije množstvo hollywoodskych celebrít. Popové hviezdy, herci, režiséri, producenti a obchodní magnáti do tejto lokality unikajú od života v rušnom Los Angeles. Táto oblasť (a jej luxusné nehnuteľnosti) priťahujú ľudí ako Tom Selleck, Ted Danson, Jerry Bruckheimer, Anthony Hopkins, Mary Steenburgen či Peter Farrelly.

Carswell hovorí, že tamojšie nehnuteľnosti priťahujú najmä ľudí, ktorí chcú žiť ako na ranči, no bez skutočných poľnohospodárskych povinností. „Ranč Fairview Road je pre takýchto kupujúcich dokonalou nehnuteľnosťou. Nemá totiž obrovskú rozlohu, v podstate pomerne malú, ale stále dosť veľkú na to, aby sa mohlo hovoriť o ranči,“ dopĺňa.

Spevák skupiny Maroon 5 Adam Levine prejavil záujem o luxusnú nehnuteľnosť. Je to ranč v Amerike.
V kuchyni vládne drevo. Všetko je plné high-tech noviniek. Foto: Forbes.com/Anthony Barcelo

Prispievateľ Keith Flamer píše pre Forbes.com o nehnuteľnostiach a životnom štýle.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk