15. januára 2019

Po najrušnejšom období roka sa zľavový portál ZľavaDňa pochválil rekordnými tržbami. Noviniek má však firma viac. Do jedného z najväčších zľavových portálov na Slovensku vstupuje nový investor.

“Martin Nemčík sa stáva od januára novým spolumajiteľom projektov ZľavaDňa, SlevaDne a Boomer. Zúčastnené strany si od tohto kroku sľubujú rozvoj nového biznisu s cieľom zvyšovania hodnoty spoločností ZľavaDňa a SlevaDne,” uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti. Finančné podrobnosti transakcie neboli zverejnené.

„Martin má bohaté skúsenosti z rôznych sektorov podnikania. Jeho know-how prinesie nový strategický pohľad, od ktorého si sľubujeme ďalší rast. Prvým krokom je možnosť využitia rekreačných poukazov na portáloch ZľavaDňa a Boomer,“ vysvetľuje Martin Rakovský, CEO a spolumajiteľ ZľavaDňa.

Martin Nemčík. Foto: LinkedIn

„Z tejto investície mám veľkú radosť. ZľavaDňa je love brand s mladým perspektívnym tímom a s rastovým potenciálom,“ povedal Nemčík, ktorý začal svoju kariéru v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti PwC. Neskôr bol zodpovedný za stratégiu a akvizície v strednej a východnej Európe v spoločnosti Wolters Kluwer. Násladne sa venoval konzultačnej činnosti.

Doterajší spolumajiteľ a jeden zo zakladateľov spoločnosti Peter Paška zo ZľavyDňa odchádza. Naďalej sa však plánuje venovať inováciám a rozvojovým projektom, ako je napríklad rezervačný systém Bookio. S firmou bude spolupracovať ako konzultant.

4 tipy, ako zaujať investora. Absolvovali sme car pitch s Andrejom Kiskom mladším

ZľavaDňa je súčasťou skupiny Creative Web, ktorá prevádzkuje internetové portály ako SlevaDne.cz, Bookio.sk či Boomer.sk. Dnes už jeden z najväčších hromadných zľavových portálov na Slovensku vznikol ešte v roku 2009. Za úspešným projektom stojí Zdenko Hoschek, ktorý ho rozbehol so svojím spolužiakom z vysokej školy Petrom Paškom. Už počas prvých mesiacov robili mesačne v priemere stotisícové obraty, v roku 2013 prekročili hranu milióna eur a stali sa druhou najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe.

Hoschek firmu opustil v novembri 2017, o pár mesiacov na to do nej vlastnícky vstúpil Martin Rakovský.

Správa bola aktualizovaná. Pôvodne sme uviedli, že Peter Paška je naďalej spoluvlastníkom firmy. Celý pohyb ZľavaDňa spresnila v stredu 16.1.