17. marca 2021

Strategickú akvizíciu vo výške 30 miliónov eur urobila investičná skupina Intefi, ktorá sa stala majoritným akcionárom Cassovar business centra v Košiciach.

Multifunkčný komplex Cassovar je najväčším na východnom Slovensku. Tvoria ho dve biznis centrá s kancelárskymi priestormi s nadštandardným vybavením, spojené obchodnou galériou. Investičná skupina Intefi sa stala majoritným vlastníkom Cassovar Business Centra I (CBC I).

Objekt CBC I pozostáva z kancelárskych priestorov s výmerou 13,5-tisíca štvorcových metrov a nákupnej galérie na ploche 7-tisíc štvorcových metrov určenej pre obchody, reštaurácie a relax.

„Ide o multifunkčnú budovu s dlhodobou obsadenosťou a stabilnými nájomnými zmluvami, v ktorej vidíme veľký potenciál rozvoja,“ uviedol Lukáš Novák, CEO skupiny Intefi, ktorá sa rozhodla posilniť svoje aktivity v oblasti realitného trhu.

Inteligentné a podnetné kancelárie

„Budovu CBC I chceme prispôsobiť novým trhovým potrebám,“ približuje Lukáš Novák. „Tak, aby v budúcnosti vyhovovala firmám, ktoré budú vyhľadávať inteligentné a podnetné kancelárske priestory. Niektoré stretnutia sa videohovormi nedajú nahradiť. Cassovar na tieto účely vnímame ako vhodný objekt, jednak svojím nadštandardným technologickým zázemím a zároveň aj dobrou lokáciou v rámci Slovenska.“

Reklama

Cassovar Business Centrum sídli na okraji historického centra Košíc. Komplex sa nachádza na pomedzí mestských časti Staré Mesto a Nové Mesto a je vzdialený 5 minút pešou chôdzou od Dómu sv. Alžbety a 10 minút od hlavnej železničnej a autobusovej stanice.

Cassovar Business Centrum. Foto: archív

Investičná skupina Intefi minulý rok ohlásila aj výstavbu v Nitre. Projekt Spišská v mestskej časti Chrenová ráta s výstavbou šiestich polyfunkčných objektov s 230 bytovými a apartmánovými jednotkami, priestormi pre obchody a služby ako aj podzemnými a vonkajšími parkoviskami. Hodnota projektu je 25 miliónov eur a začiatok výstavby je naplánovaný na tento rok.

Spája firmy z rôznych odvetví

Intefi na čele s CEO Lukášom Novákom pôsobí na Slovensku aj v Českej republike. Spája firmy z oblasti financií, developerských projektov, realitného biznisu, IT ako aj kníh a maloobchodu prostredníctvom vydavateľstva Euromedia Group a siete kníhkupectiev Luxor.

Na Slovensku patrí pod skupinu aj finančno-sprostredkovateľská spoločnosť Fingo.sk, ktorá vlani sprostredkovala hypotéky v objeme 525 miliónov eur. Zároveň priniesla online platformu Fingo Reality, vďaka ktorej rozvíja spolupráce s realitnými kanceláriami a zefektívňuje financovanie bývania pre klientov.

Súčasťou skupiny Intefi je aj spoločnosť Golden Oak Trust, ktorá ponúka investovanie do zlatých mincí alebo technologická spoločnosť BOOTIQ, ktorá patrí medzi najrýchlejšie rastúce IT firmy v strednej a východnej Európe.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?