28. januára 2018

Meditácia a akési cvičenie hlbšej vnímavosti sú bežným zvykom mnohých úspešných osobností. Kobe Bryant, The Beatles (teda ich zvyšok), Arianna Huffington a mnoho ďalších to robia každodenne, aby si udržali svoju pozornosť vo výbornej forme.

Prinášame vám prehľad 10 život meniacich meditačných mobilných aplikácií zo série Apps to Watch, ktoré budú slúžiť ako tréner vašej mysle a sústredenosti.

Diáre a zoznamy môžete nahradiť aplikáciami: Tu je 10 najlepších

Trixie (zadarmo pre Android a iOS)

Trixie je jednou z niekoľkých aplikácií novej generácie na tomto zozname. Má peknú zbierku meditácií so sprievodom, ktoré tvoria odborníci. Okrem toho má táto aplikácia virtuálneho asistenta meditácie (umelú inteligenciu), ktorý analyzuje vašu rutinu, náladu a meditačné vzorce, aby našla najvhodnejšiu meditáciu so sprievodom pre konkrétny okamih vášho života.

Aura (zadarmo pre Android a iOS)

Aura je ďalšou meditačnou aplikáciou, ktorá do meditácie zahŕňa aj umelú inteligenciu a je vážnym súperom pre aplikáciu Headspace. Poskytuje personalizované, krátke a vedecky podložené cvičenia vnímavosti. Taktiež vám umožňuje napríklad sledovať vzorce vašej nálady.

Reklama

Naša najrýchlejšie rastúca tech firma vyvíja aplikácie pre Silicon Valley

Oak (zadarmo pre iOS)

Oak poskytuje svojim používateľom meditáciu, dýchacie cvičenia aj každodenné múdrosti. Najlepšou súčasťou aplikácie je možnosť prispôsobiť si každú skúsenosť, čo prináša radosť každému meditujúcemu. Stručne povedané, 10 až 30 minútové sedenia sprevádzané hlasmi mužských aj ženských inštruktorov a pokrokové postrehy sú len niektorými z vecí, ktoré sa pri aplikácii Oak naozaj podarili.

Zľava: Trixie, Auta, Oak.

MindFi (zadarmo pre Android a iOS)

Táto aplikácia je dokonalá pre každého začínajúceho meditujúceho. Jej praktický a priamočiary prístup k meditácii uľahčuje naučiť sa ju kdekoľvek a kedykoľvek: počas práce, denného dochádzania alebo pred jedlom. Aplikácia MindFi je asistentom, ktorý užívateľom pomáha vytvoriť si návyk.

Sway (za 2.99 $ pre iOS)

Ďalší skvelý produkt od PauseAble. Sway je interaktívna meditácia, ktorá využíva senzory vášho telefónu. Vďaka tomu sa môžete sústrediť na pohyby tela. Sway umožňuje, aby ste jemne v každej situácii precvičovali svoju vnímavosť.

Timeless Meditation (zadarmo pre iOS)

Timeless vytvorilo aplikáciu nielen pre začiatočníkov, ale aj pre skúsenejších meditujúcich. Je krásne navrhnutá a obsahuje viacdňové kurzy, inštruktážne pokyny odborných učiteľov, tabuľku pokroku a dokonca aj vstavanú komunitu, ktorá vás spája s ďalšími ľuďmi.

Zľava: MindFi, Sway, Timeless Meditation.

Sonus Island (zadarmo pre iOS)

Kedykoľvek potrebujete nájsť svoje šťastné „zenové“ miesto, Sonus Island je tu pre vás. Ohromujúce animácie a vysoko kvalitné 3D zvuky z nej robia ideálne miesto na sedenie, relaxovanie a pozorovanie. Najdôležitejšie je, že aplikácia ponúka aj vedené meditácie a dýchacie cvičenia.

Aplikácia Sonus Island.

Now: Meditation (zadarmo pre iOS)

Now: Meditation pochádza z rodiny aplikácií iMobLife, venovanej posilňovaniu ľudskej mysle, tela a ducha. Aplikácia ponúka širokú škálu meditácií a funguje aj v režime offline, takže ju môžete používať kdekoľvek.

ZenFriend (zadarmo pre Android a iOS)

Ak hľadáte jednoduchý a nie príliš preťažený meditačný nástroj, siahnite po aplikácii ZenFriend. Neponúka síce nič bláznivé, ale má všetko, čo potrebujete. Je vhodná pre pokročilých aj začiatočníkov.

Mindbliss (zadarmo pre Android a iOS)

Existujú dva spôsoby, ako používať Mindbliss: jednorázové sedenia alebo 5-9 dní trvajúce série meditačných ciest. Obrovská zbierka vedených meditácií, sofistikované návrhy na strojové učenie, vizualizačné cvičenia, transcendentálne meditácie aj hypnoterapia naznačujú, že Mindbliss bude ešte populárnejší.

Zľava: ZenFriend, Mindbliss.

Prispievateľ Tomas Laurinavicius píše pre Forbes.com o dôležitosti dizajnu v podnikaní a živote ale tiež o technológiách.