24. januára 2018

Prinášame vám prehľad najpôsobivejších a najinovatívnejších mobilných aplikácií zo série Apps to Watch. Ak ste aspoň trochu ambiciózni, pravdepodobne máte plán na každý deň, ktorého sa držíte.

Štúdie ukazujú, že už vďaka jednoduchému zapisovaniu úloh ste produktívnejší, pomáha vám to ale aj vyčistiť si myseľ. Efektivita týchto zoznamov je dobré známa už celé desaťročia. V roku 2018 môže byť ale lepšou možnosťou než kalendár či diár, prechod na aplikáciu. Prinášame vám preto zoznam desiatky tých najlepších, ktoré budete mať po ruke vždy, keď to budete potrebovať.

Naša najrýchlejšie rastúca tech firma vyvíja aplikácie pre Silicon Valley

WeDo (zadarmo pre Android a iOS)

Táto aplikácia je multifunkčným životným manažérom pre každú situáciu. Umožňuje vám značiť si svoje zvyky, zdieľať zoznamy úloh s ostatnými ľuďmi, organizovať udalosti, nastavovať pripomienky, pridávať poznámky, súbory ale aj oveľa viac. Okrem mnohých úžasných funkcií má aplikácia WeDo aj pekný dizajn a funguje bezchybne.

Aplikácie vám pomôžu s úlohami. Foto: Pexels

Microsoft To-Do (zadarmo pre Android a iOS)

Aplikácia Microsoft To-Do je jednoduchým a ľahko ovládateľným manažérom úloh pre každého. Môžete si v nej vytvárať zoznamy a úlohy pre každú oblasť v živote a následne ich označiť ako dokončené. Taktiež sa aplikácia spája s inými od spoločnosti Microsoft.

Na hackerov sú firmy krátke. Pomáha umelá inteligencia

Letz (zadarmo pre Android a iOS)

Táto aplikácia je prvou aktívnou multiplatformou produktivity s chatbotom na svete. Jej prvý bot, Lucy, funguje ako virtuálna asistentka. Pomôže vám nastaviť si úlohy, klásť otázky, študovať vaše správanie a dokonca na požiadanie posielať vtipy. Letz je ideálnou aplikáciou pre ľudí, ktorí sú zaneprázdnení, lebo sa učí vaše návyky sama a posiela hlásenia. Samozrejme, byť prvým svojho druhu nie je nikdy jednoduché, znamená to, že v aplikácii sa môže nájsť aj nejaká chyba. Letz ale zatiaľ funguje prekvapivo.

Zorganizujte si prácu ako novinári Forbesu a stihnete (skoro) všetko načas

24hDone (zadarmo pre Android)

Všeobecným princípom organizovania času a úloh je, že čím skôr začnete konať, tým skôr máte všetko hotové. Aplikácia 24hDone prinúti robiť ľudí presne toto. Po pridaní jednotlivých úloh do zoznamu máte preto k dispozícii len 24 hodín na ich splnenie.

Flocus (zadarmo pre Android a iOS)

Aplikácia Flocus presadzuje realistický prístup k tomu, čo možno dosiahnuť za jeden deň alebo týždeň. Buďme úprimní: nedokončenie úloh včas je frustrujúce, ale stáva sa to. Flocus je kombináciou kalendára a zoznamu úloh, ktorý vám zvizualizuje celý týždeň a umožňuje presúvať jednotlivé úlohy v prípade, že sa niečo pokazí. Žiadny stres!

Zľava: WeDo, Microsoft, Purp.

Taskful (za 1,99$ pre iOS)

Táto aplikácia je výkonným nástrojom, ktorý pomáha pri dosahovaní dlhodobých cieľov. Inteligentne preto rozdeľuje časovo náročné úlohy na každodenné ciele, ktoré vám môžu pomôcť dodržať stanovené termíny a poraziť prokrastináciu.

Purp (zadarmo pre iOS)

Aplikácia Purp je inteligentným manažérom úloh a zároveň sledovačom cieľov. Používateľom pomáha zvládnuť každodenné úlohy, ale vedie ich aj k dosiahnutiu dlhodobých cieľov. Súčasťou tejto aplikácie je mnoho praktických funkcií, ako napríklad časovač na meranie toho, koľko času ste ušetrili, alebo stratili, pri vykonávaní konkrétnej práce.

Zľava: Upper, Taskful, Merge.

Memorigi (zadarmo pre Android)

Krásne rozhranie, plynulý výkon a množstvo skvelých funkcií, ako napríklad nastavenie upomienok, ktoré sa viažu na vašu fyzickú, respektíve geografickú, polohu či gestá. Tieto ale aj ďalšie kategórie robia z aplikácie Memorigi jednu z najlepších možností výberu pre užívateľov operačného systému Android.

Upper (zadarmo pre iOS)

Táto aplikácie je minimalistická ale štýlová, jej jednoznačnou devízou sú animácie. Svojim užívateľom poskytuje jednoduché riešenia správy úloh s analýzou. Taktiež výzva Upper Streak je niečo extra a môže vás to povzbudiť, aby ste toho urobili ešte viac.

Zľava: 24Done, Memorigi, Flocus, Letz.

Merge (zadarmo pre iOS)

Aplikácia Merge je najčerstvejšou na zozname. Je to platforma pre spravovanie zoznamov určená pre páry. Môžu tak spravovať, zdieľať, priraďovať a riešiť zoznam spoločne. Bezplatná verzia obsahuje reklamy, no prémiová za 5,99 dolárov už nie.

Prispievateľ Tomas Laurinavicius píše pre Forbes.com o dôležitosti dizajnu v podnikaní a živote ale tiež o technológiách.