6. mája 2021

Spoločnosť Wolt spúšťa s kníhkupectvom Martinus nový projekt. Chcú tak posunúť možnosti okamžitých donáškových služieb na Slovensku a rozšíriť portfólio od doručovania jedál smerom k maloobchodu.

Expresné doručenie kníh vnímajú obe spoločnosti ako posun vpred vo svojom fungovaní. „Vďaka tejto spolupráci si knižky nájdu svojich čitateľov zakaždým, keď si niekto povie – Kiežby som mal teraz pri sebe dobrú knižku! – a to je už skoro ako kúzlo,“ hovorí Michal Brat, brand manažér Martinusu.

Krok vpred pre e-commerce

Možnosť objednať si knihy cez Wolt je dostupná z predajní Martinus v Bratislave na Obchodnej a v Košiciach v OD Urban. Na Slovensku spolupracuje Wolt okrem Martinusu s viacerými partnermi z oblasti fitness, cukroviniek, kvetinárstiev, kozmetiky či alkoholu.

„Veľmi sa teším, že práve s Martinusom môžeme posúvať hranice e-commerce na Slovensku a prinášať stále väčší komfort pre našich zákazníkov. Kuriéri Woltu vám odteraz môžu už o 30 minút z Martinusu doručiť novú knihu od obľúbeného autora, rýchly knižný darček k narodeninám alebo nahradiť zabudnutú knižku počas víkendového oddychu,“ povedal Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Woltu na Slovensku.

Wolt je fínska spoločnosť založená v roku 2014, ktorá spustila prvú prevádzku v Bratislave v septembri 2019. Dodnes pôsobí už vo viac ako 23 krajinách. Na Slovensku poskytuje svoje služby od minulého roka už aj v Košiciach, Trnave, Banskej Bystrici, nedávno rozbehla prevádzku v Nitre či Žiline a v najbližších dňoch plánuje sprístupniť služby aj v Prešove. Generálny riaditeľ Woltu Miki Kuusi bol členom rebríčka amerického Forbesu Europe 30 pod 30 v roku 2016.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Reklama
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?