17. februára 2021

Miliardár Warren Buffet nakupuje vo veľkom. Svoje portfólio rozšíril o akcie telekomunikačnej spoločnosti Verizon Communications a ropnej firmy Chevron Corp. 

Americký miliardár Warren Buffet nezaháľa ani počas pandémie. Jeho investičné portfólio Berkshire Hathaway sa rozšírilo o dve mená. Ako píše magazín Wallstreet Journal, konglomerát nakúpil za 8,6 miliardy amerických dolárov akcie najväčšieho telekomunikačného hráča v USA, Verizon Communications, a za 1,4 miliardy dolárov podiely v ropnej spoločnosti Chevron Corp. Informácie pochádzajú z výpisov z posledného kvartála minulého roka.

Ako ďalej píše portál New York Post, konglomerát uzatvoril obchod za takmer pol miliardu dolárov aj s firmou poskytujúcou profesionálne služby Marsh & McLennan.

Po Buffettovom vstupe vzrástli akcie Verzionu o tri percentá, Chevronu o 2,2 percenta, Marshove zostali nezmenené.

Berkshire vlastní dokopy viac ako 90 podnikov vrátane poisťovne Geico, železničnej spoločnosti BNSF a siete zmrzlinární Dairy Queen.

Reklama

Obľúbený investor oslávil minulý rok 90. narodeniny a patrí k najbohatším ľuďom sveta, aktuálne sa v rebríčku amerického Forbesu nachádza na štvrtom mieste s odhadovaným majetkom 92,9 miliardy dolárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Warren Buffett (@officialwarrenbuffett)

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?