15. októbra 2021

Začínala so zoznamovacou aplikáciou Tinder, ktorú pomáhala zakladať. Po nezhodách a odchode z firmy si Whitney Wolfe Herd založila vlastnú zoznamku Bumble, kde hlavné slovo pri randení majú ženy. Vstup Bumble na burzu začiatkom tohto roka, keď zazvonila na otvárací zvon so svojim ročným synom na rukách, z nej urobil najmladšiu self-made miliardárku.

V roku 2017 sa Wolfe Herd objavila na americkom zozname Forbes 30 pod 30, Bumble mal vtedy 3 roky a 11 miliónov používateľov. Aktuálne odhaduje Forbes čisté imanie podnikateľky na 1,2 miliardy dolárov, vďaka jej 21-percentnému podielu v spoločnosti.

Posadnutosť akciami? Nie

Tridsaťdvaročná Wolfe Herd sa v pondelok (11. 10.) rozprávala o podnikaní a rozrastaní sa jej spoločnosti, ktorá má sídlo v Austine, s editorkou Forbesu 30 pod 30 Alexandrou Wilson na podujatí Forbes Under 30 Summit. Zúčastnilo sa na ňom asi 1 000 účastníkov priamo v Detroit Opera House a tisíce ďalších ho sledovali virtuálne.

Po februárovom IPO (initial public offering) vo výške 2,2 miliardy dolárov zakladateľka a CEO zoznamky hovorí, že funguje „ako zvyčajne“ – nie je rozhodená vzostupmi a pádmi trhových ukazovateľov. Akcie na Nasdaq klesli v lete na približne 40 dolárov oproti začiatočným 76 dolárom.

Whitney Wolfe Herd na sumite Under 30 Summit, 11. októbra 2021 v Detroit Opera House. Foto: Jamel Toppin pre Forbes

„Nie som posadnutá akciami,“ hovorí. „Som posadnutá zákazníkmi, tímom a inováciami, ktoré plánujeme do budúcnosti.“

Reklama

Hovorí, že základom úspechu je perspektíva, nepozerať sa na dni, ale na desaťročia dopredu: „Ak sa snažíte dosiahnuť ďalší míľnik, nezameriavajte sa na krátkodobé ciele. Sústreďte sa na dlhodobú víziu.“

Liek na osamelosť

Jej platforma bola pôvodne navrhnutá ako pozitívny priestor v sociálnych médiách pre ženy a časom sa vyvinula na zoznamovací priestor a aplikáciu používanú na celom svete na nadväzovanie priateľstiev a obchodných kontaktov. Wolfe Herd to opísala ako zameranie sa na spravodlivé a zdravé vzťahy a inkluzívnosť.

Počas pandémie začalo väčšie množstvo používateľov Bumble využívať funkciu videochatu a ľudia bojovali s osamelosťou a izoláciou, dokonca aj ak majú práve partnera a vzťah.

„Zaplavovali nás ľudia hľadajúci akékoľvek spojenia,“ hovorí. „Niekedy je potrebné správne načasovanie a vonkajšie okolnosti, aby sme si mohli overiť inovatívne kroky, ktoré spoločnosť robí.“

Wolfe Herd uviedla, že okrem úspešných príbehov sú pre ňu najenergizujúcejšími momentmi osobné príbehy lásky a spojenia – od stretnutia so psami, ktoré sa volajú Bumble, až po správy od sestričiek, ktoré priviedli na svet už ôsme „Bumble bábätko“ za mesiac.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkou je redaktorka Forbesu .

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?