14. apríla 2021

Prehľad aktuálnych opatrení: Od pondelka 12. apríla sú v čiernej farbe už len dva okresy – Poprad a Kysucké Nové Mesto. Situácia sa pomaly zlepšuje a od nasledujúceho pondelka (19. apríla) prejde celé Slovensko na bordovú, čo znamená, že sa otvoria obchody a služby a uvoľnia sa niektoré opatrenia. Pozrite si prehľad aktuálnych opatrení, ktoré platia tento týždeň (od 12. do 18. apríla), plus mapu Slovenska podľa regionálneho covid automatu.

Opatrenia sa postupne uvoľňujú, epidemická situácia sa zlepšuje. Od 1. apríla pribudli nové výnimky zo zákazu vychádzania, od 12. apríla sa celoplošne otvorili škôlky a prvé stupne základných škôl. Od nasledujúceho týždňa (19. 4.) nebude na Slovensku už ani jeden čierny okres a základné školy sa otvoria aj pre väčšinu ôsmakov a deviatakov. Uvoľnia sa aj ďalšie opatrenia.

Aktuálne opatrenia počas lockdownu

Pozrite si aktuálnu mapu okresov aj prehľad opatrení, ktoré platia tento týždeň (12. apríla – 18. apríla) a to, aké bude ďalšie uvoľňovanie opatrení po prechode Slovenska na bordovú.

Novšie opatrenia a výnimky platné od 1. apríla 2021:

  • výnimka na cestu za účelom individuálnej duchovnej starostlivosti (napríklad spovede) pri dodržaní všetkých opatrení stanovených vo vyhláške, omše a liturgické obrady však stále môžu prebiehať len online formou,
  • výnimka na cestu za účelom pobytu v prírode držiteľa poľovníckeho lístka, avšak len za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných, taktiež pri dodržaní všetkých opatrení stanovených vo vyhláške.

Regionálny covid automat od 12. 4.  do 18. 4. 2021

Reklama

Pobyt v prírode a šport: