1. mája 2020

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry spustili od piatka 1. mája lanovky pre peších turistov. Nebudú sa na nich prepravovať lyžiari, keďže pre pandémiu nového koronavírusu sa lyžiarska sezóna ukončila 13. marca. Turisti sa však musia pripraviť na prísne hygienické opatrenia, upozornil Marián Galajda, PR manažér spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR), ktorá lanovky prevádzkuje.

Práve pre predčasné ukončenie lyžiarskej sezóny sa bude skupina TMR vyrovnávať so značnou stratou. Igor Rattaj, jej hlavný akcionár a od 29. apríla tohto roka aj predseda predstavenstva, na konci marca v rozhovore pre Forbes Česko povedal, že vírus môže ukrojiť z tržieb TMR aj desiatky miliónov eur. „Uvidíme podľa leta,“ vyslovil.

Otvorili sezónu

Prevádzka viacerých lanoviek sa obnovuje po takmer 50-dňovej pauze. „Lanovka z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso a lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok budú v dennej prevádzke. Lanovka zo Štrbského plesa na Solisko bude spustená počas prvých májových víkendov vrátane štátnych sviatkov 1. až 3. mája a 8. až 10. mája. Na lanovke na Lomnický štít momentálne realizujú technickú údržbu, preto bude spustená až 16. mája,“ uviedol pre TASR obchodno-marketingový manažér pre horské strediská vo Vysokých Tatrách Lukáš Brodanský.

Marián Galajda dopĺňa, že lanovky v Jasnej budú v prevádzke 1. až 2. mája, 8. až 9. mája, ďalej 16., 23. a 30. mája.

Kráľ zábavného biznisu bez biznisu.
Finančník Rattaj vymýšľa, čo ďalej

„Počas nútenej prestávky sme pripravili komplexný zoznam opatrení tak, aby sme minimalizovali akékoľvek riziká. Pre každú lanovku máme špeciálny postup na zvýšenie bezpečnosti návštevníkov aj personálu. Preprava bude umožnená len cestujúcim s rúškom alebo vhodnou náhradou, nástup bude riadený v koridoroch s rozstupmi, kapacita lanoviek je výrazne obmedzená, samozrejmosťou je dezinfekcia vozňov i dávkovače s dezinfekciou pre verejnosť,“ priblížil riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Igor Rattaj konečne uspel v Alpách. Jeho skupina
Tatry Mountain Resorts kúpila dva lyžiarske areály v Rakúsku

Brodanský vyzýva všetkých návštevníkov, aby uprednostnili nákup lístkov elektronicky, a tým sa vyhli kontaktu s pokladnicou. Dopĺňa, že základné občerstvenie pre návštevníkov budú predávať cez výdajné okienka.

„Prosíme všetkých návštevníkov, aby rešpektovali opatrenia v strediskách ako aj usmernenia obsluhujúceho personálu, pretože len spoločným zodpovedným prístupom dokážeme chrániť zdravie a súčasne priniesť krásne zážitky,“ doplnil riaditeľ horského strediska Jasná Igor Mráz.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?