10. júna 2019

Uber stopne všetkých pasažierov, ktorí majú nízke hodnotenia. Spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním taxislužieb, to oznámila prostredníctvom blogového príspevku s názvom Safety and respect for all (bezpečnosť a rešpekt pre všetkých) na svojej webovej stránke. 

V tejto súvislosti uviedli zástupcovia Uberu tri základné body:

1. Spoločnosť nebude zverejňovať, aké nízke hodnotenie vlastne pasažier musí mať na to, aby ho z platformy vyhodili. Hovorca firmy Grant Klinzman však povedal, že sa to bude líšiť podľa konkrétneho mesta a tieto údaje budú založené na priemernom hodnotení všetkých pasažierov v onej lokalite.

60 miliárd hore – dole… Tak funguje Uberonomika

2. Predtým, než kohokoľvek stopnú, dostanú pasažieri, ktorým takáto deaktivácia účtov hrozí, niekoľko oznámení a príležitostí na zlepšenie svojho skóre. Uber bude teda posielať upozornenia s tipmi ako napríklad: správať sa zdvorilejšie k vodičom, nezanechávať vo vozidle odpadky či nepožadovať jazdu nad povolený rýchlostný limit.

Uber sa vrátil na naše cesty. Svojim vodičom pomáha so získavaním licencií či uzatváraním poistiek

3. Takto deaktivovaní pasažieri už nebudú môcť používať ani aplikácie Uber Eats alebo JUMP (prenájom elektrických bicyklov a skútrov).

„Rešpekt je ako obojsmerná premávka, a rovnako tak i zodpovednosť. V prípade vodičov sa očakáva, že splnia minimálnu hranicu hodnotenia, ktorá sa môže v rôznych mestách líšiť. Síce v konečnom dôsledku ovplyvní deaktivácia účtov na základe hodnotenia len malé množstvo pasažierov, no je to správna vec,“ uvádza spoločnosť v blogovom príspevku.

A čo vodiči? Uber už má politiku, podľa ktorej dostanú stopku vodiči s nízkym hodnotením. Business Insider v roku 2015 oznámil, že spoločnosť zváži vyhodenie vodičov s hodnotením 4,6 z 5 hviezdičiek.

Autorkou článku je Rachel Sandler, ktorá pre Forbes.com píše o aktuálnych a mimoriadnych správach.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk