22. februára 2019

Prehliadku najkrajších a najinšpiratívnejších slovenských kancelárií možno aspoň virtuálne absolvovať vďaka súťaži Office roka. Toto sú víťazi jej tretieho ročníka, ocenenie si prebrali aj zástupcovia magazínu Forbes. 

Do súťaže, ktorej organizátorom je spoločnosť CBRE, sa tentokrát zapojilo celkovo 38 firiem. Prihlásení sa mohli uchádzať o prvenstvo v 4 kategóriách – Zdravá kancelária, Inovatívna kancelária, Kancelária ako DNA firmy a absolútny víťaz súťaže.

Ocenenia udeľovala päťčlenná odborná porota zložená z renomovaných architektov a odborníkov na pracovné prostredie. V tomto ročníku ju tvorili Florian Frotscher zo spoločnosti Woods Bagot v Londýne, Barbora Markechová z pražskej pobočky Bogle Architects, Nina Weisslechner z Artworks, Braňo Kaliský z A1 Respect Architecture a výkonný riaditeľ CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš. Okrem odbornej poroty si už po druhýkrát vyberala svojho favorita aj verejnosť, a to formou internetového hlasovania.

Takto vyzerajú priestory Forbesu.
Nájdete v nich množstvo slovenských dizajnových kúskov vyrobených na mieru

Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v štvrtok 21. februára v Bratislave. Bol som ohromený veľkou rôznorodosťou priestorov, ktoré sme hodnotili. Od menších, veľmi špecifických a robených na mieru, až po veľké firemné, ale dobre a štýlovo navrhnuté. Každý by si našiel to svoje. Je to pôsobivé,“ povedal na margo zapojených pracovných priestorov porotca a architekt Florian Frotscher.

Hlavné foto: archív Forbes/Alexandra Timpau