16. augusta 2018

Minulý rok sa jej nepodarilo zarobiť viac ako 11,5 milióna dolárov, tento rok zvýšila svoj zisk štvornásobne. Najlepšie platenou herečkou za rok 2018 je podľa rebríčka amerického Forbes Scarlett Johansson.

Top 10 herečiek sveta spolu dosiahla príjem 186 miliónov dolárov v období od 1. júna 2017 do 1. júna 2018, pred zdanením a ďalšími poplatkami. Hranicu 20 miliónov pokorili len dve, pričom v predchádzajúcom období to boli tri a v roku 2016 až štyri. Pozrite si rebríček najlepšie platených herečiek podľa amerického Forbes.

10. Gal Gadot – $10 miliónov

Gal Gadot na párty Vanity Fair po predávaní Oscarov. Foto: SITA/AP

Izraelská herečka a modelka sa v rebríčku ocitla prvýkrát a vďačí za to filmu Wonder Woman, kde stvárnila hlavnú hrdinku, a tiež predplatnému za jeho pokračovanie, ktoré sa už nakrúca. Významný príjem jej priniesla aj spolupráca s kozmetickou značkou Revlon, pričom americké médiá odhadujú, že na tom zarobila viac ako na prvej časti Wonder Woman. Za ňu dostala základný plat 300 000 dolárov.

Najlepšie platené herečky roka 2017: vedie Emma Stone so zárobkom 26 miliónov

9. Melissa McCarthy – $12 miliónov

Melissa McCarthy na prezentácii Warner Bros. Foto: SITA/AP

Komička a herečka Melissa McCarthy, ktorá sa preslávila úlohami v seriáloch Ženy z rodu Gilmorovcov či Mike a Molly, sa oproti minulému roku prepadla o päť miest. Môže za to najmä neúspech komédie Life of the Party.

Dostala však štedré šeky na jej nadchádzajúce filmy The Happytime Murders a drámu Can You Ever Forgive Me? Jej celkový majetok Forbes odhaduje na 60 miliónov dolárov.

8. Cate Blanchett – $12,5 milióna

Cate Blanchett na premiére filmu Debbina 8 v Londýne. Foto: SITA/AP

Tak ako minulý rok, aj tentoraz skončila austrálska herečka a režisérka ôsma, no polepšila si o pol milióna dolárov. Väčšinu týchto príjmov tvorí nadchádzajúci film The House with a clock in its Walls a minuloročný Thor: Ragnarok.

Sú slávni a bohatí. Rebríček 100 najlepšie zarábajúcich celebrít sveta

7. Julia Roberts – $13 miliónov

Julia Roberts na The amfAR Inspiration Gala v Los Angeles. Foto: SITA/ AP

Známa herečka tento rok zahviezdila vo filme Obyčajná tvár, ktorý na celom svete dosiahol tržby 310 miliónov dolárov s odhadovaným rozpočtom 20 miliónov dolárov. Oproti minulému roku zarobila Roberts o milión dolárov viac. Okrem úspešného filmu má na tom podiel aj predĺženie zmluvy s kozmetickou firmou Lancôme.

6. Mila Kunis – $16 miliónov

Mila Kunis na Billboard Music Awards v máji 2018 v Las Vegas. Foto: SITA/AP

Americká herečka s ukrajinským pôvodom zaznamenala úspech s pokračovaním komédie Matky rebelky. Oproti minulému roku si polepšila o pol milióna, no aj napriek tomu sa o jedno miesto prepadla. Zarobila tiež na filme Špión, ktorý ma dostal.

Rodina Kunis prišla do LA s 250 dolármi vo vrecku a teraz sa jej majetok podľa rebríčka Celebrity net worth odhaduje na 55 miliónov dolárov.

5. Reese Witherspoon – $16,5 milióna

Reese Witherspoon na udalosti Hello Sunshine Video v Hollywoode. Foto: SITA/AP

Aj keď Struny času, najnovší film, v ktorom americká herečka účinkuje, dosiahol tržby 33,3 milióna pri rozpočte 103 miliónov, Witherspoon tento neúspech kompenzuje honorár za seriál Big Little Lies.

Koľko zarábajú celebrity na Instagrame? Aj milión za príspevok

Jej odhadovaný príjem za jeden diel druhej série sa pohybuje na úrovni 1 milióna dolárov. Hoci herečka má väčší úspech v televízii, jej výnosy z filmu tvoria stále polovicu výplaty. V minulom roku sa do top 10 nedostala.

4. Jennifer Lawrence – $18 miliónov

Jennifer Lawrence na predávaní Oscarov. Foto: SITA/AP

Americká herečka, ktorá sa preslávila vo filmoch Hry o život, kraľovala rebríčku najlepšie zarábajúcich herečiek pred dvoma rokmi, keď bol jej zárobok oproti súčasnosti viac ako dvojnásobný.

Tento rok jej zarobili najmä filmy Matka a Červená volavka či zmluva so značkou Dior. Tú podpísala v roku 2014 a odhaduje sa, že na nej zarobila 15 miliónov dolárov.

3. Jennifer Aniston – $19,5 milióna

Jennifer Aniston na odovzdávaní cien Achievement Award. Foto: SITA/AP

Bývalá hviezda Priateľov zarobila tento rok väčšinu svojich peňazí spoluprácou s leteckou spoločnosťou Emirates Airlines, minerálnou vodou Smartwater a produktami Aveeno.

Calvin Harris je najlepšie plateným DJom sveta. Ročne zarába 48 miliónov

Očakáva sa však, že jej výplata v budúcom roku významne stúpne, keďže sa začne produkcia na jej pripravovanom seriáli Apple s Reese Witherspoonovou. Dostať má približne 1,25 milióna eur za epizódu. Jej celkový majetok sa pritom odhaduje na 220 miliónov dolárov.

2. Angelina Jolie – $28 miliónov

Angelina Jolie na predávaní cien BAFTA Awards v Londýne. Foto: SITA/AP

Aj keď v súčasnosti trávi Jolie viac času humanitárnou prácou ako herectvom, stále zostáva jednou z vedúcich postáv tohto rebríčka. Za hlavné úlohy požaduje dvojciferné sumy, pričom najviac jej tento rok vyniesol šek za pokračovanie filmu Vládkyňa zla.

Podľa Celebrity net worth je jej majetok na úrovni 100 miliónov dolárov. Angelina Jolie tiež pôsobí ako osobitný vyslanec Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov

1. Scarlett  Johansson – $40,5 milióna

Scarlett Johansson na svetovej premiére filmu Avengers: Nekonečná vojna. Foto: SITA/AP

Aj keď sa táto americká herečka a speváčka minulý rok do rebríčka top 10 nedostala, tento rok mu kraľuje. Polepšila si pritom až štvornásobne. Lukratívnou sa pre ňu stala úloha Čiernej vdovy vo filme Marvel’s Avengers.

V roku 2019 sa dokonca na obrazovkách objaví v hlavnej úlohe, keďže o tejto postave Marvel chystá samostatný film. V rebríčku Forbes najlepšie zarábajúcich celebrít je Johansson na 76. mieste.