28. januára 2021

Spoločnosť Profesia udelila vo štvrtok večer (28. januára) ocenenia v ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ. V deviatom ročníku bolo nominovaných 237 firiem a víťazov v desiatich kategóriách si zvolilo takmer 80-tisíc respondentov, čo je oproti minuloročným 36-tisícom naozaj slušný nárast.

„Zaznamenali sme rekordný záujem hlasujúcich, čo je pre nás obrovským potešením. Vlani sme už od apríla vnímali zvýšenú aktivitu uchádzačov o prácu. Počas roka 2020 sa toho veľmi veľa zmenilo. Počet pracovných ponúk sa znížil a neistota zo strany ľudí sa prejavila aj v ankete. Výsledky nám ukázali, že ľudia si prácu začali viac vážiť a lojalita k aktuálnym zamestnávateľom rastie,“ povedala výkonná riaditeľka Profesie Ivana Molnárová.

Pod vplyvom pandémie sa zmenili aj priority zamestnancov. Kým vlani patrili medzi hlavné faktory, ktoré ovplyvnili hlasujúcich, najmä kvalitné služby, silná a známa značka, dobré meno spoločnosti či príjemné pracovné prostredie, v roku 2020 to bolo inak. Hlavným kritériom sa stal kolektív a ľudia, oproti minulému ročníku pribudla pracovná istota a dlhodobá tradícia firmy. Zamestnanci si stále cenia aj dobré meno spoločnosti či kvalitné služby a produkty.  

„Je cítiť, že ľudí dnes viac zaujíma pocit istoty. Výsledky nám ukázali, že Slováci oceňujú istotu z udržania zamestnania a pracovného kolektívu. Koronavírus nám tento rok priamo ovplyvnil aj vrcholy rebríčkov v niektorých kategóriách. Z popredných miest nám napríklad zmizli známe hotely, ktoré patrili medzi stálice. Je vidieť, že ľudia hlasovali v roku 2020 viac za firmy, ktoré im aj v tomto krízovom období poskytli istotu pracovného miesta,“ zdôraznila Molnárová. 

Toto sú víťazi v jednotlivých kategóriách:

Reklama

 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?