29. januára 2020

Spoločnosť Profesia udelila v stredu večer (29. januára) už po ôsmykrát ocenenia v ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ. Celkovo bolo nominovaných 189 firiem a víťazov v deviatich kategóriách si zvolilo 36 068 respondentov.

„Vnímanie ľudí sa za posledné roky mení. Informácie, ktoré získavame prostredníctvom našej ankety, nám napovedajú, že trh práce z pohľadu uchádzačov už zďaleka nie je iba o voľných pracovných miestach, 8-hodinových pracovných časoch a pravidelnej výplate. Ľudia chcú viac,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Top zamestnávatelia roka 2018. Napriek odchodu redaktorov zvíťazila aj RTVS, umiestnila sa i ZSSK

Aj z tohto dôvodu môžeme vidieť, že medzi najčastejšie dôvody, podľa ktorých sa hlasujúci rozhodovali, sa dostali aj kvalitné služby či produkty firiem. Ľudia sa dnes podľa Molnárovej stále viac zamýšľajú nad zmyslom svojej práce. „Aj z tohto dôvodu chcú pracovať pre zamestnávateľov, ktorých produkty či služby nie sú v rozpore s ich vlastnými záujmami. Vidíme snahu ľudí o to, aby boli hrdí na to, čo robia. Spolu s tým nám rastie počet uchádzačov, ktorí sa zaujímajú o to, aké má firma meno, či ponúka príjemné pracovné prostredie a či ide o silnú značku,“ dodala.

Hlasujúci vyberali najatraktívnejších zamestnávateľov podľa viacerých kritérií. Medzi najčastejšie patrili práve kvalitné služby a produkty, silná a známa značka, dobré meno spoločnosti, príjemné pracovné prostredie či kolektív a ľudia. Zaujímavosťou je, že platové ohodnotenie skončilo až na šiestom mieste.

Reklama

Toto sú víťazi v jednotlivých kategóriách:

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk