8. februára 2021

Už v máji 2020 Peter Hajduček naznačoval, že krúži okolo potenciálneho akvizičného cieľa. Teraz je dielo dokonané: jeho tenisková spoločnosť Footshop kupuje stopercentný podiel v najväčšom českom konkurentovi Queens. Akvizíciou vznikne jeden z najväčších hráčov na poli streetwear módy v Česku a na Slovensku, ktorého tržby presiahnu 39 miliónov eur. 

Hodnotu transakcie obe spoločnosti odmietli komentovať, ale podľa odhadov Forbesu ide o obchod v hodnote desiatok miliónov korún. Footshopu ho pomohli financovať prostriedky, ktoré vlani v lete získal prostredníctvom investičnej platformy Crowdberry.

Značka Queens však nezmizne – ambíciou Footshopu je ju aj naďalej samostatne rozvíjať a oslovovať vlastnú cieľovú skupinu.

„Každý brand bude mať vlastnú identitu, stratégiu a zákazníka. Neplánujeme presadzovať Footshop, ale ťažiť zo silných stránok oboch firiem. Queens môže expandovať do zahraničia po vzore Footshopu, ten sa, naopak, zameria na predaj prémiového oblečenia,“ komentuje novinku Peter Hajduček.

„Budeme spoločne pracovať na analýze prevádzkových a back office funkcií, s cieľom vytvoriť efektívnu a škálovateľnú platformu, ktorá podporí rast oboch firiem,“ dodáva prevádzkový riaditeľ Footshopu Martin Katzer.

Reklama

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Queens 💚 (@queens)

Značka Queens nezanikne, aj naďalej by mala oslovovať svoju cieľovú skupinu.

Predajcu módy a tenisiek Queens založila pred 17 rokmi podnikateľka Lenka Ondruchová. Okrem českého a do angličtiny preklopeného e-shopu prevádzkuje aj kamenné predajne v Prahe, Brne a Ostrave. Zatiaľ nie je jasné, či sa Footshopu oplatí ponechať si predajne, nemalo by však dôjsť k ich rebrandingu.

Lenka Ondruchová už potvrdila, že sa sťahuje do úzadia. „Mala som dosť intenzívnych 17 rokov. Asi mi v budúcnosti opäť niečo napadne, ale momentálne sa naozaj teším na pauzu so synom a priateľmi,  približuje podnikateľka a dodáva, že láska ku streetwear móde a teniskám ju nijako neomrzela.

Footshop, ktorého investorom sa pred troma rokmi stala skupina Enern, má za sebou úspešný rok. Prvýkrát bezpečne prekonal hranicu 800 miliónov korún v tržbách, získal novú vizuálnu identitu od štúdia Najbrt a ako prvý obchod v strednej Európe dostal možnosť vytvoriť podobu tenisiek v spolupráci so značkou Adidas.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?