17. marca 2020

V rámci núdzového stavu na Slovensku platí od pondelka 16. marca zákaz prevádzky aj pre taxislužby. Uber reagoval vypnutím možnosti objednávok, pozastavenie činnosti oznámili aj ďalšie populárne služby Bolt a Hopin. 

Na základe posledných opatrení vlády SR o zákaze prevádzkovania taxislužieb na prevoz ľudí, služba Bolt pozastavila prevádzku na celom Slovensku. V utorok 17. marca o tom informoval regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu Roman Sysel. Taxíky spoločnosti nepremávajú od pondelka 16. marca. Spoločnosť kladie za svoju prioritu ľudí a ich bezpečnosť. Pozastavením prevádzky chce ochrániť zdravie partnerských vodičov, cestujúcich a aj svojich zamestnancov.

Objednávate si domov jedlo v čase koronavírusu?
Má to svoje zásady, vysvetľuje epidemiológ

„Aj naďalej by sme chceli slúžiť ľuďom a pomáhať im s jednoduchým presunom po meste, ale budeme rešpektovať nariadenia vydané vládou SR,“ uviedol Sysel. O termíne obnovenia služby budú verejnosť informovať. „Bolt zároveň ponúkol na Slovensku pomoc a plnú spoluprácu v boji proti šíreniu nového koronavírusu premiérovi SR, príslušným ministerstvám a zástupcom miest, v ktorých pôsobí,“ dodal Sysel.

Uber pri snahe o objednávku v pondelok užívateľom na Slovensku oznámil, že služba nie je dostupná v ich oblasti. Hopin informoval o pozastavení služby v pondelok prostredníctvom svojho blogu. „Žiaľ, musíme bezodkladne pozastaviť našu činnosť a do odvolania vypnúť aplikáciu pre zákazníkov i vodičov a neponúkať prepravné služby.“ Aplikácia sa vypína na 14 dní – o prípadnej zmene termínu bude Hopin okamžite informovať.

Ako uviedol dosluhujúci premiér SR Peter Pellegrini v pondelok 16. marca, taxíky síce môžu jazdiť, prevážať však môžu len tovary, prípadne môžu byť využívané ako donášková služba.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk