25. októbra 2020

Takmer okamžite po začiatku pandémie sa bohatí ľudia začali sťahovať na súkromné ostrovy. Od Karibiku po najvzdialenejšie časti Európy a USA, boháči sa na súkromných lietadlách a megajachtách začali pripravovať na dlhý život v súkromí.

Uprostred druhej vlny pandémie sa jeden z najvychytenejších súkromných ostrovných rezortov v tomto trende posúva ešte o krok ďalej. Ponúka balíček za 700-tisíc dolárov, v rámci ktorého dostanete nielen exkluzívny prístup do vlastného dovolenkového raja, ale aj charterové lety Fiji Airways na novom Airbuse A 350.

Dovolenkárom je k dispozícii Airbus A 350. Foto: Forbes/Laucala Island

Prázdne námestia, žiadne tržby.
Ktoré krajiny majú za sebou najhoršiu sezónu?

Od novembra sa tento výlet ponúka skupinám do 20 ľudí a zahŕňa výlučné právo na používanie ostrova Laucala a ubytovanie v desiatich vybraných vilách z tamojších 25 víl. Turnus musí trvať najmenej sedem dní, lieta sa vo štvrtok a v sobotu z Los Angeles.


Dovolenkári majú výlučné právo na používanie ostrova Laucala. Foto: Forbes/Laucala Island

Spoločnosť Fiji Airways prerušila všetky komerčné lety až do marca 2021 a tí, ktorí okrem spomínanej cenovky majú chuť aj na tvrdý skríning v duchu opatrení vlády Fidži, môžu mať ostrov len pre seba.

Reklama

Lockdown na tropickom ostrove nemusí dopadnúť až tak zle. Foto: Forbes/Laucala Island

Aké sú to opatrenia? Negatívny test na Covid-19 nie starší ako 14 dní, opakovaný do troch dní pred odletom a ešte jeden po pristátí – na jeho výsledky treba počkať v karanténe v privátnej vile s jedlom, ale bez chyžnej.

Aké veľké riziko je lietať počas pandémie?
Vedci hovoria, že prekvapujúco malé

Odlieta sa zo súkromných priestorov letiska v Los Angeles, bez kontaktu s letiskovou halou. Na palube lietadla čaká cestujúcich najnovšia verzia biznis triedy s priestrannými sedadlami od Collins Aerospace. Po pristátí v hlavnom meste súostrovia Nadi nasleduje opäť súkromný let na ostrov Laucala.

Laucala kedysi patrila šéfredaktorovi Forbesu Malcolmovi Forbesovi, a je považovaná za jeden z najelegantnejších a najluxusnejších súkromných ostrovov. Posledných osem mesiacov bola zatvorená.


Niekdajším majiteľom ostrova bol Malcolm Forbes. Foto: Forbes/Laucala Island

Rezort stojí na súkromnom atole s džungľou a nedotknutými útesmi. V balíčku sú služby vodičov, opatrovateliek detí, chyžných, práčok a ďalšie. Hrať sa tu dá golf, tenis, môžete si zajazdiť na koňoch, bicykloch, surfovať, potápať sa a chytať ryby.


Súkromie a luxus, to v sebe spája ostrov Laucala. Foto: Forbes/Laucala Island

Sú tu aj kúpele, ako aj farma, ktorá pestuje organickú zeleninu pre miestne reštaurácie.

Cenovka? 682-tisíc dolárov. V prepočte na osobu je to len 4 900 na osobu na noc, teda, ak naplníte kapacitu. Prenájom celého ostrova stojí 490-tisíc dolárov, či už vás je 20, alebo nie. Let stojí 182-tisíc dolárov pre desiatich a menej, 192-tisíc pre 11 až 20 ľudí.

Eric Rosen píše na Forbes.com o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?