22. mája 2020

K povinným pravidlám o sociálnom dištancovaní sa niektoré reštaurácie snažia pristúpiť kreatívne. Náladu v poloprázdnych priestoroch majú zlepšiť figuríny, ktoré sú zároveň praktickým spôsobom, ako povedať hosťom, kam si môžu sadnúť.

Vstupenky na podujatie zakúpite tu. 

Figuríny v oblečení zo 40. rokov sa objavili napríklad pri stoloch podniku Inn at Little Washington, trojhviezdičkovej michelinskej reštaurácie v idylickom okrese Rappahannock v americkom štáte Virgínia.

Gastronómia a cestovný ruch sa zobúdzajú, pribúda pracovných ponúk

Virgínia predpísala reštauráciám, aby otvorili iba s 50-percentnou obsadenosťou. Keď podnik 29. mája otvorí, šéfkuchár Patrick O’Connell figuríny rozsadí k neobsadeným stolom.

Reštaurácia Open Hearth. FOTO: NBC

Paula Melehes, majiteľka reštaurácie Open Hearth v meste Taylor v štáte Južná Karolína, povedala pre televíziu NBC, že objednala nafukovacie figuríny od Amazonu – „mládeži prístupné“ – a rozmiestnila ich po priestoroch podnika, aby sa hostia necítili osamelí.

Melehes nainštalovala aj dezinfekciu rúk, zaviedla jednorazové jedálne lístky a hosťom aj zamestnancom meria teplotu. „Zatvorenie si nemôžeme dovoliť,“ povedala.

FOTO: Hotel Haase

V Nemecku musia reštaurácie dodržať rozostupy 1,5 metra. Preto aj Ulrike Haase, majiteľka rodinného Hotela Haase v nemeckom meste Laatzen v Dolnom Sasku, rozmiestnila v hotelovej reštaurácii figuríny.

Bez figurín, ale rovnako kreatívne

FOTO: Café Rothe

V malebnom meste Schwerin na severe Nemecka majiteľ Café Rothe rozdal hosťom klobúky s pripevnenými plávacími pomôckami, aby pripomenul, aké veľké rozostupy sú medzi ľuďmi potrebné.

FOTO: ETEN

V prímorskej reštaurácii Mediamatic Eten v Amsterdame sa zase hostia rozsadili do oddelených „skleníkov“. Volajú sa Serres Séparée a sú také populárne, že sú až do konca júna vypredané.

Suzanne Rowan Kelleher píše na Forbes.com o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?