15. októbra 2019

Slovenský dátový startup Exponea, ktorý pomáha firmám zvyšovať tržby o tisíce eur a ktorého klientmi sú firmy ako Kiwi, Sygic či T-Mobile, získal v júni tohto roku ďalšiu investíciu.

Ako informoval portál Startitup, Exponea dosiahla investíciu vo výške 15 miliónov eur. Startup ju získal v rámci Série C ešte v júni tohto roku a stojí za ňou spoločnosť LRJ Capital, ktorá investície realizuje prostredníctvom svojho fondu rizikového kapitálu Growws Sicav.

Jožo Kovač sa z multimiliónovej Exponey posúva na STU.
Vychovávať študentov

Partnerom LRJ Capital je aj jednotka nášho tohtoročného rebríčka najbohatších Slovákov Ivan Chrenko. Ten v minulosti povedal, že podľa neho bude Exponea raz väčšia ako firmy HB Reavis či Eset. Na čele fondu Growws je zase Peter Irikovský, spoluzakladateľ a CEO Exponey.

Vyťažia maximum. Zázračný startup zo Slovenska
vylepšuje e-shopy po celom svete

Reklama

Exponea získala od roku 2016 dokopy 4 investície v hodnote 35 miliónov eur, pričom všetky pochádzali práve od investičnej spoločnosti LRJ Capital. Práve táto suma z nej robí jednotku pomyselného rebríčka investícií do slovenských startupov. Aktuálna pre-money valuácia startupu je vyčíslená na takmer 300 miliónov eur.

Exponea

Nástroj na automatizáciu digitálneho marketingu a personalizáciu komunikácie cez všetky kanály. Funguje na báze strojového učenia a ďalších algoritmov umelej inteligencie. Používa ho v súčasnosti vyše 100 stredných a veľkých firiem, najmä e-shopov.

Počas štyroch rokov firma vyrástla z desiatky ľudí na viac ako 300 zamestnancov. Počas svojho fungovania získala niekoľko ocenení, pričom v roku 2017 bola podľa rebríčka SaaS1000 najrýchlejšie rastúcou SaaS (softvér ako služba) firmou na svete.

Zakladatelia Exponey Jožo Kováč a Peter Irikovský sa objavili aj na titulnej strane magazínu Forbes. Vydanie 11/2017 si môžete kúpiť tu.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk