2. októbra 2021

Kráľ barov, šťavnaté jedlo s výhľadom na Bystricu či zážitok vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja. Oceňovaný barman Miroslav Telehanič spísal sedem tipov na najzaujímavejšie podniky, ktoré ponúkajú nielen prvotriedne drinky, ale aj perfektnú kuchyňu.

Miroslav Telehanič je zakladateľ značky Mmmm – Vlčie sirupy. Na Slovensku zvíťazil v troch veľkých barmanských súťažiach World Class, Absolut Invite a Beefeater MIXLND. Vo svetových finále v nich potom obsadil 5. priečku, umiestnil sa v top 8 a v najprestížnejšej súťaži World Class sa dostal medzi 12 najlepších barmanov.

Nech sa páči, tu sú jeho odporúčania:

Sky Bar & Restaurant

Myslím si, že na Slovensku nie je veľa podnikov, v ktorých si dáte dokonalý koktail a zároveň vám s nápaditosťou a eleganciu prinesú aj rovnako dokonalé jedlo. Bar s reštauráciou, ktorý ponúka takúto harmóniu, sa nachádza na 7. poschodí budovy na Hviezdoslavovom námestí s výhľadom na Staré mesto či Bratislavský hrad.

 

Reklama
View this post on Instagram

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sky Bar & Restaurant (@skybarbratislava)

Je to kráľ medzi koktail barmi, na trhu je už dvanásty rok a priniesol viaceré nové trendy. Doprajte si gurmánsky zážitok napríklad z tamojších thajských špecialít a poproste obsluhu, aby vám k zvolenému jedlu napárovali ten najvhodnejší koktail.

Sympl

Relatívne nový koncept v Banskej Bystrici, ktorý ma svojou kvalitou veľmi potešil. Elegantný dizajn, skvelá hudba, vynikajúca atmosféra – a podľa môjho názoru prvotriedne drinky aj jedlá.

Ponúka minimalistické, ale nápadité koktaily, v jedálnom lístku zase nájdete neapolskú pizzu, domáce cestoviny či steaky. Sympl sa nachádza na najvyššom poschodí nákupného centra Europa a má aj otvorenú terasu s výhľadom na historické jadro mesta.

Gatto Matto Ristorante

Majitelia tejto siete podnikov, ktorá je spájaná najmä s výbornou talianskou kuchyňou, sa počas pandémie nebáli zariskovať a pustili sa do vynovenia svojich priestorov a aj do rozšírenia ponuky.

Zamerali sa aj na „aperitivo“ koktaily, ktoré pomáhal dotvárať špičkový barman Anton Velich ako garant kvality. Nájdete ich aj na Panskej ulici v centre Bratislavy a určite neurobíte chybu, keď si objednáte cestoviny alebo pizzu a k ním povedzme horkasto-bylinný drink s názvom Negroni na veľkom kuse ľadu a zastreknutý pomarančovou kôrou.

Brixton House

Bar v centre Bratislavy, v ktorom nájdete „všehochuť“, teda rôznorodé jedlá a spoľahnúť sa môžete aj na prvotriedne drinky. Podľa mňa ich menu nemá slabé miesta. Zameriavajú sa aj na flexitariánstvo, čo je spôsob stravovania, pri ktorom človek eliminuje konzumáciu mäsa na minimum.

Reklama

Ufo watch.taste.groove

V jedenej z dominánt Bratislavy, v neprehliadnuteľnom Ufe, nájdete vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja zážitkovú gastronómiu aj lahodné koktaily.

Tamojšia kuchyňa je postavená na tom, že spája stredomorské a ázijské kulinárske techniky, ich menu sa pravidelne obmieňa a poraďte sa s personálom, ktorý z drinkov by sa k nemu najlepšie hodil.

Podnik vlani ocenil bedeker Gurmán na Slovensku ako najlepšiu prémiovú reštauráciu a zároveň získali 3 Zlaté vidličky, čo je najvyššie možné ocenenie pre reštauráciu na Slovensku. A kuchyni velí Jozef Masarovič, šéfkuchár roka 2020. Posedenie si môžete spríjemniť aj tým, že vybehnete na vyhliadku, ktorá sa nachádza o poschodie vyššie nad reštauráciou.

Sexi Dog

Už názov podniku je zaujímavý, ale ešte viac ich jedálny a nápojový lístok. Skrátka príjemné prostredie, skvelý servis, minimalizmus a sexi koktaily, ktoré sa menia vždy v rámci sezóny.

V reštaurácii na Suchom mýte v úplnom centre Bratislavy nájdete modernú slovenskú kuchyňu a netradičné kombinácie surovín a chutí.

Lobby

Retro nadizajnovaný unikátny bar je stálicou na košickej gastro scéne. Podnik v nákupnom centre Aupark sa však už neopiera iba o svoje chýrne drinky, ale aj o minimálne rovnako dobrú kuchyňu. Jedálnemu lístku dominujú ázijské špeciality a pripravia vám na mieru aj sushi set, ktorý servírujú na drevenej doske.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?