17. marca 2020

Z košického gymnázia na Masarykovu univerzitu do Brna, cez Európsku vesmírnu agentúru až do Toronta, kde založil vlastnú firmu, ktorá sa špecializuje na vývoj nových liekov.

Tomáš Babej spolu so svojím kolegom Markom Fingerhuthom založili platformu ProteinQure, ktorá kombinuje poznatky z biofyziky a štatistiky a na základe počítačových modelov hľadá nové lieky. Momentálne pracujú v kanadskom Toronte.

Člen európskeho rebríčka Forbes 30 pod 30
spustil v Bratislave americkú školu

Do európskeho rebríčka Forbes 30pod30 sa dostali aj na základe vytvorenia partnerstva s jedným z lídrov v danej oblasti, farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca. Okrem toho sa spojili aj so Standford Research Institute a na svoj projekt sa im zatiaľ podarilo vyzbierať 4,6 milióna dolárov.

Počítače aj čierne diery

Tomáš sa v profesionálnej kariére venuje oblastiam ako umelá inteligencia či kvantové výpočty. Navyše na univerzite okrem počítačových vied študoval aj astrofyziku. Tejto sféry sa dotkol počas práce pre Európsku vesmírnu agentúru v Madride, kde pracoval na systéme, ktorý detekoval čierne diery.

Reklama

Šialené peniaze: Toto sú najlepšie financované startupy
z európskeho zoznamu 30 pod 30 pre rok 2019

Ešte počas štúdia sa zameriaval aj na softvérové inžinierstvo a vývoje open source programov. „Som zažratý do produktivity. Vždy musím niečo tvoriť a túžim urobiť niečo, čo bude mať hmatateľný dopad na tento svet,“ opisuje svoje ciele na sociálnej sieti LinkedIn.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?