22. septembra 2021

Ubytovacie mikrojednotky od slovenského startupu Ecocapsule si nachádzajú obľubu po celom svete. Jednu vlastní aj herečka strieborného plátna Susan Sarandon, ktorá sa včera (utorok 21. septembra) so svojou skúsenosťou podelila na Instagrame a podporila tak šikovných Slovákov a udržateľnosť, ktorá je jej veľmi blízka.

„Mám dve myšlienky, s ktorými sa chcem s vami podeliť po kúpe tohto maličkého domčeka zvaného Ecocapsule. Prvá – cestovanie a objavovanie nových miest je oveľa jednoduchšie, keď máte mobilný príbytok. A druhá, ešte podstatnejšia vec, je, že je skutočne dôležité, aby sme kedykoľvek, keď sa to dá, zmenili spôsob života smerom k udržateľnosti,“ napísala herečka Susan Sarandon na svojom Instagrame spolu s videom, v ktorom o Ecocapsule rozpráva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Susan Sarandon (@susansarandon)

Reklama

Cesta startupu do Los Angeles sa začala ešte pred pár rokmi. „Bol normálny pracovný deň, zazvonil mi telefón a displej ukázal predvoľbu USA. Zdvihol som a na opačnom konci sa ozval manažér Jamesa Cordena s tým, že chce, aby sme mu kapsulu doviezli do LA a bola súčasťou jeho šou,“ povedal pre Forbes zakladateľ Ecocapsule Tomáš Žáček.

V roku 2019 počas podujatia v New Yorku si ich všimla aj herečka Susan Sarandon. „Bola do nej zamilovaná na prvý pohľad,“ povedal Žáček o Susaninom prvom stretnutí s Ecocapsule. Ubytovaciu jednotku si hneď zakúpila a už ju stihla aj dostatočne odskúšať. Preto sa teraz rozhodla podeliť o svoju skúsenosť na sociálnych sieťach.

Susan Sarandon objavila minidomčeky v New Yorku. Foto: Ecocapsule

„Kúpa tejto Ecocapsule je len jeden malý spôsob, ako žiť udržateľnejším spôsobom života a znížiť svoju ekologickú stopu. Existuje množstvo drobných vecí, ktoré môže každý z nás urobiť, aby prispel v boji za lepší a zelenší svet,“ napísala Susan Sarandon.

Čo je mobilný domček Ecocapsule?

„Kapsula je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí vlastnia pozemok bez mestských sietí, kde ich ani nie je možné zaviesť, ale chcú ho napriek tomu využívať na bývanie na víkendy či prázdniny. Susan Sarandon vlastní podobný pozemok v jednom zo celebrity getaways, teda aj po tejto stránke je pre ňu Ecocapsule ako šitá na mieru,“ dopĺňa Žáček. Podľa neho je určená na využitie napríklad ako prídavná izba k domu, bytu či chalupe.

Príbeh Ecocapsule sa naplno rozbehol v roku 2018, keď úspešne odštartovali sériovú výrobu, ktorej predchádzalo množstvo prototypov a testovania. Prvé kusy putovali do Japonska, Austrálie, USA a niekoľkých štátov EÚ. Za projektom je dvojica architektov z bratislavského architektonického štúdia Nice Architects – Tomáš Žáček a Soňa Pohlová.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?