12. augusta 2020

Slovenský developer Corwin sa pustil do výstavby obytného súboru v slovinskej Ľubľane. Je to jeho prvý zahraničný projekt, ktorý už vyrastá v časti Šiška neďaleko centra mesta.

Do slovinského hlavného mesta prinesie developer Corwin projekt s názvom Kvartet mix dostupného aj nadštandardného bývania v jeden až štvorizbových bytoch v počte 221. Developer očakáva vysoký dopyt, keďže v Ľubľane panuje nedostatok voľných rezidenčných nehnuteľností, preto už začal aj s predpredajom. Projekt dokončí pravdepodobne v zime 2022.

Slovenský developer Corwin mieri do Slovinska.
V Ľubľane postaví 221 bytov

„Masívny apetít po nových nehnuteľnostiach, vysoká kúpna sila a poddimenzovaná ponuka patria medzi faktory, pre ktoré považujeme Ľubľanu za veľmi perspektívny priestor na expanziu,“ vysvetlil country manažér developera za Slovinsko Michal Maco.

kvartet šiška
Kvartet. Vizualizácia: Corwin

Projekt bude pozostávať zo štyroch veží so 16 podlažiami. Vrchných päť podlaží vystavajú aj s terasami s menšími stromami a krovinami. Tie však developer plánuje uviesť do predaja až neskôr ako separátny produkt pre náročnejšiu klientelu. „Šesťdesiatosem bytov s panoramatickými výhľadmi na mesto a Alpy sa vyznačuje vyššou svetlou výškou a štandardom vnútorného vybavenia,“ dodal developer.

Horné, 16. podlažie v každej veži bude tvoriť samostatný penthouse. Obyvatelia Kvartetu budú mať k dispozícii 227 parkovacích miest v podzemí a 580 bicyklových stojísk.

V expanzii do Slovinska chce slovenský developer pokračovať. V centre Ľubľany plánuje výstavbu kancelárskeho komplexu.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?