19. marca 2019

Potápačský štýl hodiniek preslávili modely ako Rolex Submariner či Omega Seamaster, dnes tento typ patrí medzi najvyhľadávanejšie. Preto sa slovenská značka Biatec, prirodzene, rozhodla po elegantnom rade Majestic a pilotskom rade Corsair doplniť svoje portfólio práve o ‘divery’.

„Áno, potápačský štýl je vo svete hodinkových nadšencov veľmi obľúbený a vyhľadávaný. Hodinky sú zväčša robustnejšie a majú, pochopiteľne, vyššiu vodotesnosť. Takže sú praktickejšie aj na bežné použitie,“ hovorí Peter Kožár, majiteľ značky.

Nenechajte sa však zmiasť, potápačský model skutočne nie je určený len na potápanie, práve naopak. „Aj keď je možné používať takéto hodinky na hĺbkové potápanie, povedzme si úprimne, len málokto to skutočne aj využije. My ‘hodinkomaniaci’ to voláme ‘kancldiving’,“ dodal s úsmevom.

Názov inšpirovaný morskou príšerou

To, že sa Biatec pustí do výroby potápačského modelu, bolo podľa Kožára jasné už vopred. Chcel sa však vyhnúť súčasnému trendu, keď sa mnohé zahraničné značky snažia kopírovať ikonický dizajn spomenutého modelu Rolex Submariner.

Mladí Slováci vytvorili zo 118-ročných hodiniek klenot s hodnotou 120-tisíc eur

„Chceli sme ísť vlastnou cestou a neurobiť len ďalšie ‘potápky’, ktoré kopírujú Rolex alebo inú veľkú značku. Takými je dnes celý hodinkový trh už preplnený,“ tvrdí. Práve snaha urobiť unikátny a ťažko zameniteľný dizajn sa podľa jeho slov stala zároveň aj najväčšou výzvou.

Mýtická príšera na zadnej strane hodiniek Biatec Leviathan.
Mýtická príšera na zadnej strane hodiniek. Foto: Biatec

„Charakteristickými znakmi hodiniek sú hodinové indexy, ktorých tvar vychádza z nášho Biatec loga, úzka zafírová vložka jednosmerne otočnej lunety, pomerne unikátne nožičky puzdra a napojenie vcelku výrazného kovového náramku, ktorý svojim spôsobom pripomína tankový pás. Hodinky používajú švajčiarsky automatický strojček Sellita SW200 v prevedení premium, hrubé zafírové sklíčko, luminiscenčné indexy a zafírovú lunetu, pričom je zachovaná vodotesnosť 300 metrov, respektíve 30 atmosfér,“ opisuje najnovší produkt Kožár.

Chcete legendárne hodinky za menej ako 200 eur? Kúpte si tieto modely

Symbolický je aj názov Leviathan, ktorý je inšpirovaný mýtickou morskou príšerou s týmto menom. „Hovorí sa, že stiahla nejedného námorníka do hlbín oceánov, a je vyobrazená aj na našom zadnom veku, ako obopína symbol nášho loga,“ vysvetľuje.

V predobjednávke pod 1000 eur

Biatec svoj nový model predstavil v uplynulých dňoch, hodinky však ešte nie sú dostupné. Termín prvej dodávky 200 kusov je stanovený na leto 2019, Biatec však už teraz ponúka možnosť model si predobjednať.

„Cena hodiniek bude 1290 eur. Pre prvých 50 zákazníkov, ktorí si hodinky predobjednajú už teraz, sme však pripravili špeciálnu predobjednávkovú cenu 990 eur,“ hovorí Kožár.

Vrch nových hodiniek Biatec Leviathan, za ktorými stojí slovenská značka Biatec. Ich cena je 1290 eur.
Na púzdro hodiniek použil Biatec špeciálnu technológiu, vďaka ktorej by mala byť až trikrát odolnejšia voči škrabancom ako bežná oceľ. Foto: Biatec

Smer zahraničie a nová limitka

Biatec doposiaľ pôsobil na slovenskom trhu, s rozvojom a úspechmi sa však začína firma obzerať aj po zahraničných trhoch.

„Mám dojem, že sa naša pozícia na slovenskom trhu začína stabilizovať, a preto uvažujeme, že by sme začali trochu viac promovať našu značku aj v zahraničí,“ priznáva Kožár. Aktuálne už Biatec pracuje na svojej prítomnosti v Českej republike, zaujíma ich však aj Maďarsko a Poľsko. „Taktiež by sme chceli expandovať na trhy USA a Ázie, ale to chce ešte určite nejaký čas,“ dodal Kožár.

Okrem expanzie do zahraničia a modelu Leviathan však Biatec pripravuje aj ďalšiu veľkú novinku, limitovanú edíciu k 100. výročiu úmrtia M. R. Štefánika. Edíciu v počte 100 kusov má značka v pláne vydať ešte tento rok.

Takto vyzerá potápačský model Biatec Leviathan:

Hlavné foto: Model Biatec Leviathan 03. Foto: archív Biatec