1. júla 2020

Skupina ľudí, ktorí môžu požiadať o príspevok na rekreáciu, by sa mala rozšíriť na všetkých, ktorí nie sú v skúšobnej lehote, a malo by sa to týkať aj živnostníkov. Minister dopravy Andrej Doležal chce návrh na preplácanie rekreačných poukazov štátom namiesto zamestnávateľa predložiť na vládu čo najskôr.

Minister zároveň ubezpečil, že rekreačné poukazy budú zúčtovateľné aj spätne. „Bez ohľadu na to, kedy to technicky predložíme do vlády, lebo ja verím, že to predložíme, budú tieto poukazy platiť retroaktívne, to znamená, budú zúčtovateľné pobyty našich občanov na Slovensku aj spätne,“ konštatoval minister.

Cestovateľka odporúča 3 výlety po Slovensku. Kde sa zastaviť cez víkend?

Analýzy tohto opatrenia sa podľa jeho slov ešte počítajú spolu s Inštitútom finančnej politiky. Ten má podľa Doležala trochu inú metodiku ako rezort dopravy. Tento návrh by však chcel predložiť vláde čím skôr. „Koaličná rada mala momentálne iné priority,“ dodal.

Zaoberá sa nielen poukazmi

V súvislosti s obnovením činnosti Slovenskej agentúry pre cestovný ruch uviedol, že by malo ísť o kompletnú zmenu agendy agentúry, ktorá do roku 2016 mala na starosti prezentáciu Slovenska doma a v zahraničí. „Chceme, aby sa zmenilo kritérium tejto agentúry z marketingového na ekonomické,“ priblížil s tým, že na prípravu a vznik novej agentúry by mal stačiť druhý polrok 2020. K obnove fungovania takejto agentúry sa vláda zaviazala aj v programovom vyhlásení vlády.

Doležal zároveň avizoval podporu pre kongresový cestovný ruch. V tomto smere zdôraznil, že bude podporovať akékoľvek iniciatívy, či už súkromné, verejné, alebo kombinované, ktoré budú viesť k tomu, že sa Slovensko objaví na mape kongresového turizmu.

„Odhady a porovnania z ostatných krajín sú, že rádovo to na podielových daniach, respektíve na ostatných daniach ako takých, vie priniesť až 10 miliónov eur ročne, a to nehovorím o vplyve na mestskú časť alebo mesto ako také,“ dodal.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?