9. decembra 2019

Odkedy Kanye West pred dekádou prerušil príhovor Taylor Swift na MTV Video Music Awards, ich cesty sa neustále križujú. V súčasnosti sa napríklad predbiehajú, kto bude kráľom rebríčka najlepšie platených hudobníkov. Tento rok vyhrala Swift. 

Superstar zarobila 185 miliónov dolárov vďaka novej zmluve s nahrávacou spoločnosťou i vďaka jej úspešnému turné, čo ju vystrelilo na čelo rebríčka Forbes najlepšie zarábajúcich hudobníkov už druhýkrát za posledných päť rokov. West však s jeho zárobkom 150 miliónov dolárov veľmi nezaostával. Peniaze mu priniesla najmä značka tenisiek Yeezy.

Americký Forbes zostavil rebríček celebrít, ktoré zarábajú aj po smrti

„Vnútri som dobrý chlap,“ povedal West, dvojka rebríčka, počas titulkového rozhovoru americkej edície augustového Forbesu. „Robiť produkty, ktoré ľuďom prinášajú radosť, riešia problémy v ich životoch. To je to, čo rád robím.“

Do deväťcifernej skupiny sa dostali aj ďalší dvaja umelci: britský pesničkár Ed Sheeran a rocková skupina z Kalifornie The Eagles, pričom na tieto miesta sa prebojovali vďaka zárobkom z koncertov. Podobne je na tom aj legendárny Elton John, ktorý zarobil 84 miliónov dolárov. Jay-Z s Beyoncé sa umiestnili na šiestom mieste s 81 miliónmi dolárov. Top desiatka najlepšie platených hudobníkov zarobila za uplynulý rok viac ako jednu miliardu dolárov pred zdanením.

Reklama

Výpočty amerického vydania magazínu Forbes sa zakladajú na príjmoch z vystupovania na koncertoch, ďalších podnikateľských aktivít a údajov, ktoré Forbes získal za pomoci spoločností Pollstar, Nielsen Music či z rozhovorov s predstaviteľmi hudobného biznisu.

Top 10 najlepšie zarábajúcich hudobníkov roku 2019:

Foto: SITA

10. miesto: Metallica

Zárobok: 68,5 milióna dolárov

Foto: SITA

9. miesto: Diddy

Zárobok: 70 miliónov dolárov

Foto: SITA

8. miesto: Drake

Zárobok: 75 miliónov dolárov

Foto: SITA

Spoločné 6. miesto: Jay-Z a Beyoncé

Zárobok: 81 miliónov dolárov

Foto: SITA

5. miesto: Elton John

Zárobok: 84 miliónov dolárov

Foto: TASR

4. miesto: The Eagles

Zárobok: 100 miliónov dolárov

Foto: SITA

3. miesto: Ed Sheeran

Zárobok: 110 miliónov dolárov

Foto: SITA

2. miesto: Kanye West

Zárobok: 150 miliónov dolárov

Foto: SITA

1. miesto: Taylor Swift

Zárobok: 185 miliónov dolárov

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk